дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) загуби като гост от „Устрем“ (Дончево)

„Ботев“ (Нови пазар) загуби като гост от „Устрем“ (Дончево)

0

Футболистите на „Ботев“ (Ново пазар) загубиха с 2:1 гостуването на „Устрем“ (Дончево) в среща от IX-ия кръг от първенството в Североизточна Трета лига.
Двубоят премина интересно, като в по-голямата част играта бе равностойна.
През първото полуврема домакините от Дончево, въпреки лекия превес в играта, не можаха да отбележат гол във вратата на Нови пазар.
Гостите от „Ботев“ играха доста прибрано в своето поле и разчитаха единствено на бързите си контраатаки. Първата голова опасност създадоха гостите след удар от фаул на Димитър Игнатовски. Капитанът Николай Илиев пък вкара за „Устрем“ (Дончево), но рефера не зачете попадението, отсъждайки засада. В 20-та минута домакините имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза , но главният съдия Радостин Шиков бе категоричен, че такава няма и играта трябва да продължи. Двата отбора имаха още изгодни за гол положения пропуснати от нападателите, което остави резултата непроменен до почивката.
В началото на второто полувреме Роберто Марков центрира и Виктор Христов насочи топката в мрежата на новопазарци в 47-та минута за 1:0. Това вдигна самочувствието на домакините, които продължиха да нападат сериозно вратата на Атанас Атанасов. Непрестанните им атаки доведоха до втори гол във вратата на „Ботев“ (Нови пазар). Негов автор стана Пламен Шестаков в 75-та минута след елементарна грешка в защитата на новопазарци. Десет минути, след това капитана на гостите Йордан Миленов с глава порази вратата на Младен Василев за 2:1. До края на мача новопазарци имаха няколко изгодни за гол ситуации, но отново пропуснати от нападателите. Загубата свали тима от Нови пазар на предпоследното 14 място в класирането.
В следващия кръг „Ботев“ (Нови пазар) приема у дома „Доростол“ (Силистра).
„Ботев“ (Нови пазар) игра в следния състав: 1 Атанас Атанасов, 17 Йордан Миленов (к), 18 Аян Хасан, 3 Николай Станчев, 22 Дениз Кадир, 10 Димитър Димитров, 16 Елидиано Маркес Лима, 8 Димитър Игнатовски, 5 Едвин Исмаил, 15 Едис Ефрахим, 21 Георги Щерев Резерви: 12 Живко Вълчев, 19 Даниел Димитров, 6 Калоян Петров, 7 Хакан Шюкрю, 11 Петко Петков, 25 Йордан Станчев.