дом Спорт „Ботев“(Нови пазар) с поредна загуба на чужд терен

„Ботев“(Нови пазар) с поредна загуба на чужд терен

0
Снимка: ФК "Локомотив" (Русе)

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха с класическото 3:0 гостуването на „Локомотив“ (Русе) в мач от ХХIII-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. „Железничарите“ от Русе доминираха през цялото първо полувреме, но гол падна едва в 20-та минута, реализира го Преслав Петков. Бисер Георгиев от домакините се пребори за една топка на дясното крило и центрира. Вратарят Михаил Марков успя да избие топката, но Добромир Филипов я пое и пусна към Преслав Петков, който през куп от тела успя да я забие в мрежата за 1:0. Новопазарци се опитаха да окажат съпротива до края на полувремето, но пропуски пред вратата на Александър Ангелов оставиха резултата непроменен.
След почивката „железничарите“ наложиха осезаем териториален натиск, Дани Братоев, Мирослав Георгиев и Симеон Дочев обсипаха вратата на съперника с удари, но гол така и не падаше. От своя страна новопазарци опитаха няколко епизодични контраатаки, които съвсем не бяха лишени от смисъл. Отбраната на „Локомотив“ (Русе) обаче внимаваше и не допусна неприятни изненади.
Домакините продължиха настойчиво да търсят решителния втори гол и усилията им се увенчаха с успех. В 70-ата минута току-що появилият се на терена Динко Станчев проби отляво и центрира остро в полето на новопазарци, където защитника Аян Ирфан засече топката и си отбеляза автогол за 2:0. Пет минути по-късно Дани Братоев с далечен удар намери долния десен ъгъл на вратаря Михаил Марков за 3:0. В 77-ата минута Дани Братоев нацели и напречната греда на новопазарци. Загубата в Русе свали тима на „Ботев“ (Нови пазар) на последното място в Североизточна група.
В следващия ХХIV-ти кръг „Ботев“ (Нови пазар) приема у дома „Устрем Д“ (Дончево).
„Ботев“ (Нови пазар): Михаил Марков, 8 Йордан Станчев, 4 Никола Николов, 18 Аян Ирфан, 4 Николай Станчев, 22 Дениз Кадир, 17 Митко Митков, 11 Иван Цонев, 7 Димитър Игнатовски, 10 Димитър Димитров (к), 21 Калоян Петров
Резерви: Живко Вълчев, Жорж Добрев,3 Пламен Петков