дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) с първа загуба у дома

„Ботев“ (Нови пазар) с първа загуба у дома

0
Футболистите на "Черноморец" (в бели екипи) победиха като гости "Ботев"

„Ботев“ (Нови пазар) загуби с минималното 0:1 у дома двубоя с Черноморец“ (Балчик). Срещата се игра на градския стадион пред малобройна публика, която явно се вслуша в препоръките, дадени от Министерство на здравеопазването – мачовете да бъдат посещавани само от имащите зелен сертификат за имунизация.
Двубоят бе от поредния Х-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Домакините – с доста проблеми, една част болни, други контузени и наказани, едва сформираха отбор за мача. Многобройните молби за отлагане на двубоя отправени през седмицата от ФК“Ботев“ към ФК“Черноморец“ останаха без резултат. Въпреки това, новопазарци играха мача без 6 основни състезатели, което се отрази негативно като резултат. В средата на първата част, груба грешка след изпълнение на тъч и недобра подредена защита позволи на гостите да се доберат до гол, реализиран от Ангел Ангелов. Далечен пас изведе нападателя на Балчик сам срещу вратаря Евгени Иванов – 0:1. Домакините изразиха недоволство с твърдения за засада, но съдийската бригада от Варна начело с Радостин Шиков беше категорична в редовността на гола. Балчиклии все пак бяха по-напористи в първата част на мача. В нападение, водени от Юлиян Загоров – бивш играч на „Волов“ (Шумен) и „Ботев“ (Нови пазар) те често застрашаваха вратата на домакините. Юлиян Загоров в 5-та минута пропусна да открие резултата с глава.
През втората част „Ботев“ заигра по-добре и осъществи няколко опасни влизания към вратата на Иван Иванов, но гол и така не падна. С пропуски се откроиха Митко Митков и Йордан Милков. „Черноморец“ чрез Юлиян Загоров в 60-та мин. удари гредата на вратата пазена от Евгени Иванов. Четвърт част по-късно Юлиян Загоров вкара нов гол, но реферите те го зачетоха с мотива, че е бил в положение на засада. С победата „Черноморец“ изпревари „Ботев“ в класирането и се настани сред водачите в групата „Дунав“ (Русе), „Лудогорец“ III (Разград), и „Черноломец 1919“ (Попово). Новопазарци останаха на 5-о място преди неделните срещи на кръга.
В следващия кръг „Ботев“ (Нови пазар) гостува на лидера „Дунав“ (Русе), докато „Черноморец“ (Балчик) приема у дома „Спортист 2011“ (Генерал Тошево).

предишна статия„Волов“ (Шумен) спря победния ход на „Лудогорец“ III (Разград)