дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) с първа победа в първенството

„Ботев“ (Нови пазар) с първа победа в първенството

0
"Ботев" (в жълти екипи) надви "Локомотив" (Русе) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) победиха с класически резултат 3:0 гостите от „Локомотив“ (Русе) и се отскубнаха от последното място в класирането в среща от VIII-мия кръг на Североизточна Трета лига. Двубоят се игра на градския стадион „Христо Ботев“ пред около 100-тина зрители, една трета от които бяха привърженици на отбора гост.
Традиционно новопазарци започват мачовете си у дома с масирани атаки още с първия съдийски сигнал. Така беше и сега. Но липсата на точки като че ли обаче ги караше да играят малко по-предпазливо – за да не дадат шанс и на гостите в началото на мача. Въпреки това обаче, ранен гол още в 5-тата минута вдигна самочувствието на новопазарци. От пряк свободен удар Елидиано Маркес прати топката в наказателното поле на гостите, където Момчил Стоянов с глава я отклони към вратата на противника. Вратаря на гостите Александър Ангелов вместо да я избие извън вратата се опита да я хване, но я изпусна. Топката премина голлинията и съдийската бригада от Добрич начело с Росен Минев призна попадението след сигнала и на първия асистент рефера, че голът е редовен. До края на първото полувреме домакините задържаха топката в повече в свое владение, но и гостите при първа възможност контраатакуваха вратата на Атанас Атанасов. Въпреки многото изгодни за гол ситуации и пред двете врати, такъв не беше отбелязан и отборите се прибраха на почивката с голово предимство на „Ботев“.
И през втората част играта предимно се водеше в половината на гостите. Русенските „железничари“ като, че ли изчакваха края на двубоя за да се опитат евентуално да изравнят и обърнат мача в тяхна полза. В 65-та минута влезлият като резерва Митко Митков (Бомбата) се възползва от неумелата намеса на вратаря на гостите Александър Ангелов и заби топката в мрежата му – 2:0. Десет минути преди края на двубоя нападателя на „Ботев“ Петко Петков се отскубна от прекия си защитник и нахлу мощно в наказателното поле на противника. Вратаря на „Локомотив“ го пресрещна и го фаулира, за което нарушение реферът Росен Минев показа бялата точка – дузпа. Александър Ангелов след като видя решението на рефера доста подигравателно започна да кръжи в наказателното поле и с неприлични жестове изрази несъгласието си от отсъдената дузпа. За непристойните му жестове рефера Роден Минев му показа червен картон и пътя към съблекалнята. Наложи се полеви играч да напусне игра, за да влезе резервният вратар Преслав Иванов. С изпълнението на дузпата се нагърби Димитър Игнатовски – 3:0.
До края мачът се доигра, като младите нападатели от Русе се опитаха да вкарат поне гола на честа, но защитниците и вратарят на „Ботев“ не им позволиха това да се случи. Минута преди последният съдийски сигнал, Митко Митков (Бомбата) от далече прехвърли вратаря на гостите, но топката премина на сантиметри от напречната греда на вратата.
Двубоят между „Ботев“ и „Локомотив“ ще се запомни и с доста грубото и неетично отношение на треньорите и състезателите от Русе към съдийската бригада от Добрич. Наложи се още в първото полувреме четвъртият рефер Радостин Шиков да укротява редовно треньора на русенци Свилен Касабов, а реферът Роден Минев да го накаже с жълт картон за буйното му поведение. Футболистите на „Локомотив“ често се опитваха да диктуват на главния съдия да подканя домакините за по-бързо връщане в игра след като топката вече е напуснала игралното поле. В отрицателен „герой“ се превърна вратарят на гостите Александър Ангелов, който е главен виновник за изразителната загуба на „Локомотив“ (Русе). Допусна два лесни гола във вратата си и предизвика дузпа. Получи червен картон и остави съотборниците си да довършат двубоя в намален състав.
В следващият IX-ти кръг „Ботев“ гостуват на „Устрем Д“ (Дончево), докато „Локомотив“ (Русе) приема у дома „Волов“ (Шумен).

Класиране

1. Черноморец (Балчик)                                               8    8   0   0   31:5    24
  2. Септември 98 (Тервел)                                             8    8   0   0   26:5    24
  3. Светкавица (Търговище)                                          7    7   0   0   12:2    21
  4. Черно море II (Варна)                                              8    6   0   2   21:9    18
  5. Черноломец 1919 (Попово)                                       7    5   0   2   17:8    15
  6. Лудогорец 1945 III (Разград)                                    8    5   0   3   24:12  15
  7. Доростол (Силистра)                                                 7    4   0   3   10:13  12
  8. Рилци (Добрич)                                                         7    3   2   2   12:13  11
  9. Спартак 1918 II (Варна)                                            7    2   1   4   10:13   7
  10. Дунав от Русе II (Русе)                                            8    1   2   5   11:18   5
  11. Волов (Шумен)                                                        8    1   0   7    5:16    3
  12. Спортист 2011 (Ген. Тошево)                                   7    1   0   6   13:33   3
  13. Ботев (Нови пазар)                                                  8    1   0   7    7:27    3
  14. Локомотив 2022 (Русе)                                             7    0   2   5    5:16    2

предишна статияЕдна жертва на COVID-19 в Шуменско за седмица, бебе на 5 месеца е сред новозаразените