дом Спорт „Ботев” (Нови пазар) с минимална загуба от лидера „Дунав” (Русе)

„Ботев” (Нови пазар) с минимална загуба от лидера „Дунав” (Русе)

0
„Ботев” (Нови пазар) (жълто-черни екипи) - „Дунав” (Рс) (сини екипи). Снимка: Салим Салих

„Ботев” (Нови пазар) загуби у дома с минималното 0:1 от лидера „Дунав” (Русе). Двубоят от ХХIV кръг на Североизточна Трета лига се игра пред малобройна публика на стадион „Христо Ботев” в Нови пазар.
Гостите от Русе вече си осигуриха участие в професионалния футбол през следващия сезон и срещата не беше важна за тях. Въпреки това те се представиха на висота и спечелиха гостуването си в Нови пазар с гол на централния нападател Александър Кирилов. Играта се водеше предимно в центъра на терена с лек превес на русенци, които при всяка възможност атакуваха вратата на Живко Вълчев чрез Кристиян Тасков, Светослав Славчев, Дани Братоев, Теодор Костов и Мирослав Георгиев. Капитанът Диян Димов с дълги пасове често извеждаше младите русенци на стрелкови позиции. В 40-та мин. поредна атака на „Дунав” завърши с неумела намеса на Христо Станчев, който вместо да изчисти топката я насочи към своята врата. Александър Кирилов я пое и със силен шут от близко разстояние я заби във вратата на домакините. Секунди преди почивката между двете полувремена домакините можеха да изравнят. Едис Ибрахим надбяга защитата на гостите, финтира и вратаря Винченцо Ангелов, но насочената към опразнената врата топка се удари в гредата. През първата част пропуски за домакините направиха още Калоян Петров и Даниел Димитров.
Русенци бяха по-дейният отбор и доминираха и през второто полувреме. В двата отбора бяха направени смени с цел съживяване на играта, но до гол така и не се стигна. Капитанът Диян Димов и централният нападател Александър Кирилов пропуснаха да вкарат от близо. Младият вратар на „Ботев” Живко Вълчев бе на висота и спаси невероятни ситуации. Защитата пред него, водена от капитана Йордан Миленов, Аян Ирфан, Радослав Петков и Евгени Стоянов не се огъна и удържа набезите на нападателите на „Дунав”. Влезлите като резерви към края Джан Хасан и Преслав Петков отправиха опасни удари към вратата на Живко Вълчев, но стражът на новопазарци не бе преодолян.
В следващия ХХV кръг на 22 май, неделя от 17.00 ч. „Ботев” гостува на „Спортист 2011” (Генерал Тошево), а лидерът „Дунав” – на „Лудогорец 1945” III (Разград).
На 18 май, сряда от 19.30 ч. на изкуствен терен на стадион „Дружба” в Добрич ще се играе отложеният от ХХII кръг мач между „Спортист 2011” (Генерал Тошево) и „Устрем” (Дончево).