дом Спорт „Ботев” (Нови пазар) отстъпи на „Рилци” (Добрич)

„Ботев” (Нови пазар) отстъпи на „Рилци” (Добрич)

0
„Ботев” (Нови пазар) - архив. Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев” (Нови пазар) загубиха катастрофално гостуването си на „Рилци” (Добрич). Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион „Дружба” в Добрич и бе от ХVII-я кръг на Североизточната Трета лига. Домакините са в „златната среда” на класирането, а добрите игри в контролите им дадоха нови криле за пълен успех в мача. И те го постигнаха с голове, отбелязани само през първата част на двубоя. Централният нападател Мартин Кирилов постигна хеттрик, а четвъртото попадение бе на Давид Венциславов.
Още в 15-та мин. Кирилов превзе вратата на Михаил Марков, а минути след това удвои аванса на домакините. В 30-та мин. Венциславов също превзе вратата на новопазарци за 3:0. Пет минути преди края на първата част отново Кирилов оформи крайното 4:0.
През второто полувреме мачът се доиграваше, а домакините чувствително намалиха ударната си мощ. Явно момчетата на треньора Валентин Пейчев вече мислеха за следващият си двубой на Градския стадион „Панайот Волов” в Шумен.
В следващия ХVIII-ти кръг „Ботев” (Нови пазар) приема у дома лидера в групата „Черноморец” (Балчик).