дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) игра добре, но загуби у дома от втория тим...

„Ботев“ (Нови пазар) игра добре, но загуби у дома от втория тим на „Черно море“ (Варна)

0

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) загубиха драматично у дома двубоя с втория отбор на „Черно море“ (Варна) с 2:3. Мачът бе от поредния IV-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група и се игра пред около 100-тина зрители на стадион „Христо Ботев“ в Нови пазар. Близо половината от дошлите да наблюдават интересният двубой бяха привърженици на отбора гост от морската ни столица. В тима на „Ботев“ (Нови пазар) заигра бразилеца Елидиано Маркес Лима, който с играта си даде нови сили на тима в следващите успешни игри в Североизточната трета лига. Началото на мача не предвещаваше такъв край. Традиционно новопазарци започват силно у дома – така беше и сега. Още в 6-та мин. за нарушение в наказателното поле извършено от Стефан Димов срещу Хакан Шюкрю главният съдия Ивайло Недялков от Добрич посочи бялата точка – дузпа. С изпълнението се нагърби Дениз Кадир – 1:0. В 18-та минута Хакан Шюкрю получи отново добър шанс да вкара втори гол, но ударът на крилото на „жълтите“ не попадна в целта. В 27-та минута „младите моряци“ изравниха резултата. Атакуващият футболист на тима Марин Петков реализира красив гол с техничен шут с десния крак. В 32-та минута домакините отново поведоха в резултата. Негов автор отново бе Дениз Кадир, който се разписа след страхотен удар от много далечна дистанция. С голово предимство новопазарци се прибраха на почивката между двете полувремена. Втората част започна с масирани атаки на гостите от Варна. В 49-та минута те бяха близо до изравнителното попадение. Марин Петков се озова на голова позиция, но нападателят стреля неточно с левия крак. Десет минути по-късно логичното се случи, когато деветката на „младите моряци“ заби своя втори гол във вратата на Живко Вълчев – 2:2.  В 72-та минута втория тим на „Черно море“ (Варна) направи пълен обрат. Жечко Йорданов напредна от дясно, опита се да центрира, но топката влетя директно в мрежата на домакините 2:3. До края на мача ще се запомнят пропуските на влезлия като резерва Димитър Димитров, Георги Щерев и Даниел Димитров в тима на новопазарци. Гостите от Варна също направиха няколко пропуска пред вратата на Живко Вълчев чрез Жечко Йорданов, Петър Иванов и Валентин Касабов. В края на срещата главният съдия Ивайло Недялков имаше доста много работа. Първо отмени попадение на „Черно море“, а малко по-късно изгони от игра за втори жълт картон Йордан Йорданов от тима на домакините.
В следващия V-ти кръг „Ботев“ (Нови пазар) гостува на „Септември 98“ (Тервел), когото само преди седмица отстрани след изпълнение на дузпи в турнира за купата на България.
„Ботев“ (Нови пазар) игра в следния състав: 1 Живко Вълчев (вратар), 18 Аян Хасан, 20 Радослав Петков, 17 Йордан Миленов (к), 4 Момчил Стоянов, 25 Йордан Йорданов, 22 Дениз Кадир, 7 Хакан Шюкрю, 11 Петко Петков, 3 Николай Станчев, 16  Елидиано Маркес Лима
Резерви: 12 Атанас Атанасов (вратар), 21 Георги Щерев, 19 Даниел Димитров, 10 Димитър Димитров, 8 Димитър Игнатовски, 15 Едис Ибрахим.