дом Спорт „Ботев” (Каменяк) с първа изразителна победа за пролетния полусезон

„Ботев” (Каменяк) с първа изразителна победа за пролетния полусезон

0
„Ботев” (Каменяк) (жълти екипи) - „Балкан” (Средня) (червени екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев” (Каменяк) зарадваха верните си фенове с първа изразителна победа за пролетния полусезон в първенството в Южна „А” Регионална група „Шумен”. В мач от ХII кръг у дома обновеният тим на домакините се наложи със 6:0 над гостите от „Балкан” (Средня).
Двубоят започна вихрено. Не бяха изминали 40 секунди от началото и първа атака на домакините завърши с отбелязването на гол. Негов автор стана Росен Стефанов, който се възползва от неумелата намеса на вратаря на гостите в собственото му наказателно поле. Това даде нови импулси на местните футболисти от с. Каменяк, които до края на полувремето реализираха още 4 гола във вратата на отбора от с. Средня. Имената си като голмайстори записаха Алекс Русев (2), Хасан Зекерие и Шергин Бейхан.
Второто полувреме също премина под диктовката на футболистите от „Ботев”. Взели солидна преднина, те вече отиграваха различни ситуации по целия футболен терен. Гостите от с. Средня също имаха шансове, но вратарят на домакините за пореден път беше на висота и не позволи коженото кълбо да навести вратата му. В края на мача нов гол на Алекс Русев оформи крайното 6:0. Точно, компетентно и безпристрастно съдийство на Йордан Митев и асистентите му от Шумен, сред които беше младо момиче.
В останалите две срещи от кръга в събота лидерът в групата – „Златен век” (Велики Преслав), гостува на „Спортист” (Троица) и завърши наравно – 1:1. В с. Звегор гостите от „Тошев” (Правенци) за пореден път доказаха, че са във възход. С два гола през втората част те спечелиха поредните 3 точки и преди срещите днес вече са на 5-то място във временното класиране в групата.
Днес са срещите „Близнаци 2022” (Близнаци) – „Хитрино” (Хитрино) от 12.30 ч. и „Велики Преслав” (Велики Преслав) – „Червена звезда” (Дренци) от 13.30 ч.