дом Спорт „Ботев“ (Каменяк) с изразителна победа над новака „Звезда“ (Студеница)

„Ботев“ (Каменяк) с изразителна победа над новака „Звезда“ (Студеница)

0

В събота и неделя се изиграха срещи от поредния VI-ти кръг от футболното първенство в Южна областна група „Шумен“. В село Каменяк на местният тим „Ботев“ гостува новака „Звезда“ (Студеница). Добрата игра през последните седмици на тима на домакините вдигна самочувствието им за нови победи. Още с първия съдийски сигнал „Ботев“ (Каменяк) игра за пълен успех и го постигна по категоричен начин. Въпреки непрестанните атаки чрез Алекс Русев, Росен Стефанов и Хамза Руфи гол падна в 25-та минута. Бърза атака на домакините завърши с извеждащо подаване към Алекс Русев който от близко разстояние заби топката в мрежата на „Звезда“ (Студеница) – 1:0. Пет минути преди почивката между двете полувремена Хамза Руфи с плътен удар удвои преднината на „Ботев“ (Каменяк).
През втората част по-добрата игра на „Ботев“ (Каменяк) беше възнаградена с нови четири гола във вратата на гостите от село Студеница. Росен Стефанов вкара за 3:0, няколко минути след това Алекс Русев също превзе вратата на гостите за 4:0. Хамза Руфи реализира за 5:0, а десетина минути преди края на мача Росен Стефанов оформи крайното 6:0.
В останалите двубои „Тошев“ (Правенци) победи с 3:1 гостите от „Червена звезда“ (Дренци). Мехмед Мехмедов даде голово предимство на гостите, но през втората част Арслан Кахраман изравни. Емин Сабит и Мустафа Решат зарадваха верните привърженици на „Тошев“(Правенци) с нови два гола.
Три отбора взеха победи като гости. „Герой“ (Зайчино ореше) вкара два гола при гостуването на „Заря“ (Звегор) – достатъчни за крайният успех. Победи с 2:1 като гости постигнаха и „Кочово“ (Кочово) срещу „Балкан“ (Средня), както и „Спортист“ (Троица) срещу „Устрем“ (Трем). Имената си на голмайстори за тима от село Троица записаха Кристиян Иванов още в 3-та минута след асистенция на Стоян Георгиев и Свилен Мариянски през втората част на двубоя.
Лидерът „Близнаци 2022“ (Близнаци) не пропусна да победи с категоричното 4:0 гостите от Велики Преслав и да запази първото място в групата. Головете реализираха Месут Закир, Айхан Османов, Билгин Реджеб и Емре Кенан.

12. Звезда (Студеница) 6 0 1 5 1:31 1

предишна статияФК “Чавдар“ (Дивдядово) продължава победния си ход в първенството