дом Спорт „Ботев” (Каменяк) победи у дома „Спортист” (Троица)

„Ботев” (Каменяк) победи у дома „Спортист” (Троица)

0
„Ботев” (Каменяк) (жълто-черни фланелки) - „Спортист” (Троица) (зелени екипи фланелки) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев” (Каменяк) постигнаха победа с 3:1 над „Спортист” (Троица) в мач от ХV кръг от Регионалното първенство в Южна „А” група „Шумен”. Хубавото време в събота събра на стадиона в с. Каменяк много любители на футболната игра не само от двете населени места, но и от съседни села. Двата тима са във втората половина на класирането и един успех щеше да ги придвижи малко по-напред.
Двубоят започна с непрестанни атаки и към двете врати с желание за пълен успех. Гостите от с. Троица имаха няколко изгодни ситуации за гол, но умелата намеса на вратаря на домакините Исмаил Насуф запази вратата му. В края на първата част бърза атака на „Ботев”, подета от Алекс Русев, завърши с подаване към Росен Стефанов, който от границата на наказателното поле простреля вратата на Йомюр Юмер за 1:0.
В началото на второто полувреме играта беше равностойна с лек превес на домакините. В 65-та минута поредна бърза атака на „Ботев” завърши с подаване към Росен Стефанов, който за втори път наказа гостите от „Спортист” след асистенция на Алекс Русев – 2:0. Това попадение поразстрои гостите от с. Троица, които и така и не намериха верния път към вратата на домакините. Играта им стана неориентирана, с много грешни подавания. Това състояние на гостите дойде добре дошло за футболистите от с. Каменяк. Те продължиха с атаките си към вратата на гостуващия тим и в 78-та минута младата им надежда Ахмед Ахмед с плътен удар от близо 30 метра вкара за 3:0. Смените в отбора на „Спортист” успяха да върнат само един гол, реализиран от Алекс Балтов 3 минути преди края на мача след разбъркване в наказателното поле на домакините.
Победата на „Ботев” (Каменяк) им даде възможност да се оттласнат от дъното на класирането три кръга преди края на първенството.
В друга среща от кръга лидерът „Златен век 2020” (Велики Преслав) завърши наравно – 2:2, гостуването си на „Балкан” (Средня). Домакините поведоха в резултата и го задържаха до края на първата част. През втората част се огънаха и допуснаха изравняване.
В Южна „А” група „Шумен” продължава лютата битка за второто място. Претенции за него имат отборите на „Близнаци 2022” (Близнаци), „Червена звезда” (Дренци) и „Хитрино”. Резултатите от днешните срещи може да дадат отговор и на този въпрос.