дом Спорт ББЛ „А” група – Изток: „Шоутайм” – „Шумен-2” 72:68

ББЛ „А” група – Изток: „Шоутайм” – „Шумен-2” 72:68

0

„Шумен” записа втората си загуба в първенството на Българска баскетболна лига (ББЛ) „А” група – Изток. Шуменци отстъпиха на „Шоутайм” в мач от 11 кръг и както първата загуба, така и тази дойде в зала „Дечко Стефанов” в Търговище. „Шумен” вече е трети зад „Икономически университет” и „Шоутайм”, но е с мач по-малко от съперника си днес.
Срещата започна силно за символичния домакин – варненският „Шоутайм”, който поведе с 6:2 т. Последваха силни минути за защитите на двата отбора, а грешките се редяха и в двете половини. „Шумен” заигра по-добре в нападение след средата на първата четвърт, обърна резултата в своя полза, но до края на частта „Шоутайм” показа по-добър мерник благодарение на Берк Мехмед, Мартин Тодоров и Милен Чолаков – баскетболист от шуменската школа. Варненци затвориха частта с преднина от 5 точки – 21:16.
Втората четвърт ще се запомни с отличната защита на шуменския отбор, който допусна едва 5 точки. Шуменци почти затвориха коша си и това помогна на нападението да организира лесни атаки, които завършваха с кош, в повечето случаи дело на Виктор Серафимов и Ростислав Тончев. „Шумен” обърна резултата в своя полза и се оттегли на почивка със 7 точки аванс – 33:26.
Второто полувреме започна отново със силна игра на „Шумен”, който след точни стрелби на Серафимов и Теодор Димитров (тройка) поведе с 12 точки. „Шоутайм” реагира адекватно в точния момент. Варненци спряха да допускат лесни стрелби и постепенно започнаха да топят разликата. Отново сред най-активните в нападението бяха Берк Мехмед и Милен Чолаков. Три минути преди края на третата част резултатът бе изравнен. До края „Шумен” успя да вкара само 3 точки дело на Чойбашич, а с кош и фаул на Александър Иванов и тройка на Милен Чолаков дадоха преднина от 6 точки на варненци преди последната четвърт.
Последните 10 минути продължиха с по-добри действия на „Шоутайм”, които вдигнаха аванса си до 11 точки. Все пак шуменци се събудиха в средата на частта. Тройка на Тончев, кош и фаул на Чойбашич, както и добър пробив на Паисиев смъкнаха изоставането на „Шумен” до 4 точки. В последните 3 минути оборите си разменяха кошове, което бе изцяло в полза на варненци. В един момент авансът им отново стигна 8 точки, а време за обрат не остана. „Шумен” се бори здраво до края и успя да намали част от изоставането, но мачът бе затворен при 72:68 т. в полза на „Шоутайм”.
Много силен мач за „Шумен” изигра Милош Чойбашич, който се отчете с 13 точки и 18 борби. Добре игра и Константин Паисиев – 15 точки и 10 борби. Виктор Серафимов също бе сред лидерите на „Шумен” с 14 точки и 10 асистенции.
За „Шоутайм” над всички бе бившият шуменски баскетболист Милен Чолаков със 17 точки и 17 борби. Берк Мехмед бе принос от 23 точки и 4 борби. Друг бивш играч на „Шумен” – Николай Николов” записа 14 точки и 7 борби.
На 13 март „Шумен” се изправя срещу „Ънстопабъл” в мач от 12 кръг, който ще се играе от 16.00 ч. в залата на Икономически университет-Варна.