дом Спорт Баскетболният „Шумен“ победи „Спартак“ (Плевен) с 86:79

Баскетболният „Шумен“ победи „Спартак“ (Плевен) с 86:79

0
Снимка: БК "Шумен"

Баскетболният „Шумен“ нанесе първа загуба на „Спартак“ (Плевен) този сезон след като го победи с 86:79 в собствената си зала в мач от 7 кръг на НБЛ. Това съобщиха от ръководството на шуменския тим.
Момчетата на Янко Янков поведоха в средата на първата част и не изпуснаха аванса си до самия край, въпреки че „Спартак“ направи силна трета четвърт и бе близо до обрат. Шумен вече е с 2 победи от 7 мача, докато плевенчани са с 6 победи и 1 поражение.
В следващия 8 кръг „Шумен“ почива, а в 9 кръг ще е поредното домакинство срещу шампионите на НБЛ – „Балкан“ от Ботевград. Срещата ще се играе на 7 декември от 18.30 часа в “Арена Шумен”