дом Спорт Баскетболният „Шумен“ отвя „Берое“

Баскетболният „Шумен“ отвя „Берое“

0
Снимка: БК "Шумен"

„Шумен“ се класира в плейофите на Sesame НБЛ! След 22 години пауза шуменският баскетбол отново е сред най-силните 8 отбора в България, които ще се борят за титлата. Това се случи след победа над „Берое“ Стара Загора със 123:81 като гост в мач от 31 кръг на шампионата. Това е 14 победа на шуменци този сезон, което гарантира минимум 8-о място в крайното класиране. Ако днес „Ямбол“ загуби от „Левски“, „Шумен“ ще е сигурен и за 7-о място независимо от развоя на мача в последния кръг между „Шумен“ и „Ямбол“.
Срещата в зала „Общинска“ в Стара Загора започна с много добра игра за Шумен. Нашият тим се хвърли с всички сили да спечели мача от самото начало и поведохме с 11:2 след 3 минути и половина игра. Защитата ни буквално задушаваше нападението на домакините в тези първи минути. Беройци обаче нямаха никакво намерение да предават мача още в първата четвърт. Калоян Колчев, Николай Титков и Седариан Рейнс разгадаха шуменската защита и започнаха да бележат. Защитата на „Берое“ също бе на ниво и резултата бе изравнен – 19:19. Баръш Мустафа обаче с две тройки в края на частта подсигури преднина за „Шумен“ след 10 минути игра – 25:22.
Старозагорци набраха самочувствие от добрите първи минути и продължиха да играят силно в началото на втората четвърт. Нашият тим също се справяше добре в нападение и първите 5 минути се играеха кош за кош. Тройка на лидера на домакините – Дарин Иванов и два наказателни на Калоян Колчева доближиха „Берое“ до точка в средата на частта, но „Шумен“ включи на друга скорост. Баърш Мустафа продължи с безмилостната стрелба, а точки идваха и от Зак Ролинс, Росен Иванов и Веселин Байчев. „Шумен“ си осигури преднина от 12 точки преди почивката – 54:42.
В началото на второто полувреме „Шумен“ продължи откъдето е започнал. Карим Мане, Никола Николов, Росен Иванов и Баърш Мустафа увеличиха шуменския аванс до 24 точки за 6 минути игра в третата част. Опитите на Титков и Колчев с точни стрелби от тройката да върнат „Берое“ в мача бяха недостатъчни и до края на частта „Шумен“ вече си беше осигурил победата – 88:59.
В последната четвърт „Берое“ вече бяха изчерпили всичките си сили, а Кохедйа, Ролинс и Грудов качиха разликата до 30 точки. Янко Янков отново използва напълно шуменска ротация в последните 5 минути на мача. Шуменските юноши се представиха отлични и в тази среща – Мустафа с 18 точки, Байчев с 11, Хасанов с 10, Бънков с 8 точки, показа отново, че израстват с всеки мач. „Шумен“ затвори срещата с убедителна преднина – 123:81.
Мачът с „Ямбол“ – последен, 32 кръг от редовния сезон на Sesame НБЛ, който може да се окаже решаващ за 7-о място ще се играе този понеделник – 22 април от 19.00 ч. в „Арена Шумен“.

предишна статияСлънце и температури до 18° в Западна България, дъжд и вятър в останалата част на страната