дом Спорт Баскетболният „Шумен“ отстъпи като гост на ЦСКА

Баскетболният „Шумен“ отстъпи като гост на ЦСКА

0
Снимка: НБЛ

„Шумен“ отстъпи на ЦСКА София с 58:79 в гостуването си от 13 кръг на НБЛ. Шуменци отново изиграха силно първо полувреме, но както свикнахме в последните няколко мача, второто полувреме нашият тим не можа да намери ритъма си на игра и загуби срещата. „Шумен“ остава със само 2 победи, докато ЦСКА се изкача до 4-то място във временното класиране със 7-та си победа през сезона.
Николай Георгиев изигра поредния си силен мач за „Шумен“ с дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби. Адриян Секулов също бе сред лидерите – 11 точки, 8 борби, 6 откраднати топки и 4 асистенции. Георги Кендеров записа 12 точки и 2 борби и 3 асистенции.
За победителите с най-голям принос бе Зейн Нолс – 20 точки и 9 борби. Дерил Оунес завърши с 15 точки, 11 борби и 6 асистенции. Алекс Симеонов бе ефективен с 12 точки и 8 борби.
Следващият мач на “Шумен” ще е през новата 2023 година. Нашият тим приеме на свой терен местния съперник “Черно море Тича”. Срещата ще се играе на 7 януари от 17.30 часа в “Арена Шумен”.