дом Спорт Баскетболният „Шумен“ надви убедително „Левски“ като гост

Баскетболният „Шумен“ надви убедително „Левски“ като гост

0

„Шумен“ записа втората си поредна победа и трета за сезона в SESAME НБЛ! Отборът победи като гост в мач от 6 кръг на първенството, не кого да е, а настоящият носител на Купата на България – „Левски“ София с 85:67! „Шумен“ е пети във временното класиране с 3 победи и 3 загуби до момента. Това съобщиха от баскетболния клуб в Шумен.
Срещата започна с пропуски и за двата отбора. До средата на първата четвърт зрителите в зала „Триадица“ видяха само по 3 коша. „Левски“ обаче намери ритъма си на игра воден от Димитър Маринчешки. „Сините“ отвориха разлика от 8 точки, но в последните три минути на частта Брайън Камерън и Уилфред Ликей (който играеше силно и защита) доближиха Шумен на две точки от противника. Домакините обаче затвориха силно първите 10 минути след кошове на Алън Арнет – 23:17.
„Шумен“ започна ударно втората четвърт и свари „Левски“ неподготвен. Пробив на Брайън Камерън, две поредни тройки на Дейвид Ролинс, а след това нов пробив на Камерън донесоха серия от 10:0 за „Шумен“ и преднина от 4 точки в първите две минути. Джон Флорвис спря серията и отборите започнаха да си разменят кошове в следващите 4 минути, като „Левски“ си върна преднина от три точки след силна игра на Златин Георгиев и Боянов. „Шумен“ обаче отново заигра на следващото ниво. Серия от 16:3 в последните 4 минути на първото полувреме осигуриха 10 точки преднина за шуменци преди почивката – 37:47.
Второто полувреме започна с нов кош за „Шумен“. Двата отбора играеха добра защита в тези минути и рядко се стигаше до кош. „Левски“ обаче както и през първата четвърт откри пробойни в шуменската отбрана и основно чрез Джон Флорвис започна методично да намаля преднината на нашият тим. Тройка на Асен Великов в средата на третата четвърт съкрати до само 2 точки изоставането на домакините. Дейвид Ролинс обаче показа, че е във форма и нова негова тройка върна спокойствието в шуменските редици. Последва размяна на кошове до края на частта, което позволи на Шумен да запази аванс от 2 точки.
Последната част продължи с размяна на кошове. Две тройки на Марио Боянов за „Левски“, които бяха върнати с тройка и пробив на Ликей за „Шумен“. При оставащи 7 минути до края обаче нашият тим показа истинския си потенциал. Брайън Камерън вкара 6 поредни точки, Ролинс добави 1 от наказателния, а тройка на Ивайло Тонев осигури аванс от 11 точки за „Шумен“ при само 2 минути до края на мача. „Левски“ се опита с прибързани стрелби да се върне, но Арнет и Великов не успяха в опитите си, докато „Шумен“ вкара почти всичко, което можеше да се вкара и затвори срещата при убедителното 85:67 в своя полза.
В следващият 7 кръг „Шумен“ излиза в местното дерби на североизтока срещу „Черно море“ Тича. Мачът ще се играе другия петък – 17 ноември от 18.30 ч. в „Арена Шумен“.