дом Спорт Баскетболистите от втория отбор на „Шумен“ победиха „Шабла“

Баскетболистите от втория отбор на „Шумен“ победиха „Шабла“

0
Снимка: БК "Шумен"

Вторият отбор на „Шумен“ се поздрави с нова победа в ББЛ А група – Изток. Шуменци победиха „Шабла“ със 77:58 в мач от 10 кръг, игран в залата на “Икономически университет”. Така със 7 успеха от 8 мача Шумен продължава да си разделя първото място в класирането с Икономически университет, който по-рано днес също записа 7 си победа – 78:63 срещу „Ънстопабъл“ Добрич.
Мачът започна изключително слабo и за двата отбора, които редуваха пропуски и технически грешки. В първите 5 минути и половина на първата четвърт съперниците си бяха вкарали едва 4 коша – 6:5 в полза на „Шумен“. В края на частта баскетболистите на терена сякаш приключиха със загрявката и вече ги видяхме на обичайното ниво. Последва размяна на кошове, в която „Шабла“ се оказа с една идея по-концентриран и излезе начело в резултата с точка преди началото на вторите 10 минути.
Втората четвърт започна с по-добра игра на „Шабла“, но шуменци намериха ритъма в играта си. Виктор Серафимов и Милош Чойбашич бяха най-активните в нападение, а в защита отборът се справяше с постепенните нападения на шабленци и резултатът бързо се обърна. До края на първото полувреме „Шумен“ контролираше изцяло действията на терена с много добра стрелба от всяка позиция, а авансът постепенно нарастваше, за да стигне 11 точки на почивката – 41:30.
Второто полувреме започна с размяна на кошове, като за „Шумен“ отново гардовете бяха най-активни – Виктор Серафимов и Пламен Русков демонстрираха отличните си реализаторски умения и не позволиха на шабленци да се доближат в резултата. Шумен заздрави и защитата, което помогна на разликата да мине 20 точки до средата на третата четвърт, в която Ростислав Тончев отново показа безмилостния си мерник от тройката. Това сякаш успокои шуменските баскетболисти и опитният отбор на Шабла веднага се възползва, сваляйки 6 точки от изоставането си. Пропуските на Шумен не продължиха дълго и до края на частта разликата се запази над 15 точки.
Последната част започна силно за „Шумен“ – тройка на Тончев и отиграване на Чойбашич в подкошието отново качиха разликата над 20 точки. Милош продължи да доминира в правоъгълника на шабленци и разликата се запазваше 20 точки до средата на последната четвърт. Това сякаш прекърши волята на символичните домакини от Шабла за обрат и до края на срещата резултатът се движеше в този обсег, което даде възможност на треньора на шуменския отбор – Янко Янков да пусне в игра и част от юношите. Последният съдийски сигнал дойде при 77:58 в полза на Шумен.
Виктор Серафимов бе най-полезен за Шумен с 21 точки, 10 борби и 6 асистенции. Пламен Русков също изигра много силен мач. Шуменецът се отчете с 16 точки, 2 борби и 2 асистенции от пейката. Милош Чойбашич бе полезен с 15 точки и 10 борби.
За „Шабла“ добро представяне имаха Илхан Арабаджиев със 17 точки и 9 борби, Мерт Ардем с 11 точки и 5 бороби, както и Борис Василев – 8 точки и 11 борби.
Следващият мач на „Шумен“ е срещу „Шоутайм“, а срещата е предвидена след седмица – 6 март, като ще се играе в търговишката зала “Дечко Стефанов” от 16.00 ч.