дом Спорт Баскетбол: „Шумен-2” – „Ънстопабъл” – 114:87

Баскетбол: „Шумен-2” – „Ънстопабъл” – 114:87

0
Ростислав Тончев. Снимка: БК „Шумен”

Уникален Ростислав Тончев и победа за „Шумен-2” над „Ънстопабъл” със 114:87 във втория кръг на ББЛ А група – Изток. Така може да се обобщи днешният мач на дублиращия отбор на „Шумен“. Тончев поведе отбора към категоричната победа с 13 тройки от 15 опита и 47 точки в мач с висока резултатност и красиви отигравания от двата отбора. Това е втора поредна победа на „Шумен-2” в „А” група Изток, докато съперникът „Ънстопабъл” записва втора загуба.
„Ънстопабъл” поведоха в мача след първия си изстрел от тройката. Паисиев върна една точка от наказателен удар и от този момент нататък започна невероятното шоу на Ростислав Тончев. Негови пет поредни тройки изведоха напред „Шумен-2” с 13 точки – 16:3, преди да минат три минути от началото на двубоя. Пробиви на Паисиев и Любенов, както и тройка на Паисиев качиха преднината на „Шумен-2” до 17 точки. До края на първата четвърт шуменци нямаха проблеми и затвориха частта с тази преднина. През втората четвърт „Ънстопабъл” изравниха играта и успяваха да се противопоставят на шуменските нападения по-добре. Русков и Паисиев обаче играеха на ниво и тимът спечели втората четвърт с 21:18, оттегляйки се на почивката с 20 точки аванс.
Второто полувреме започна с нов кош на Тончев – този път от пробив. Йоан Йоргов също се разигра в нападение, защитата не позволяваше лесни точки за „Ънстопабъл” и преднината на шуменци скочи до 30 точки. Въпреки голяма разлика, Тончев продължи да вкарва тройки от всяка позиция на игрището, затваряйки третата четвърт с тройка и 29 точки аванс за „Шумен-2”. В последната четвърт треньорът Янко Янков пусна всички юноши на отбора за трупане на опит, а „Ънстопабъл” бързо стопи голяма част от изоставането си, в един момент то се сведе до 17 точки. Тончев се върна на игрището и показа, че студеният октомврийски следобед и съперниците не могат да охладят „горещата” му ръка. Той вкара още три тройки в коша на съперника, оформяйки официално статистиката си – 13 тройки от 15 опита и 47 точки за 26 минути игра. Постижение, което надали ще бъде повторено скоро в България. Последната сирена дойде при 27 точки аванс за „Шумен-2” – 114:87.
Ростислав Тончев бе безспорният лидер на шуменци с коефициент 50 – 47 точки, 5 борби и 1 асистенция. Силен мач за юношата Никола Любенов, който записа 18 точки и 3 откраднати топки. Йоан Йоргов също имаше съществен принос за успеха със 17 точки, 2 борби и 2 асистенции.
За „Ънстопабъл” добър мач записаха Пламен Петков – 18 точки и 9 борби, Петър Демирев – 17 точки, 3 асистенции и 4 борби, Кирил Кънев – 17 точки и 2 борби.
ББЛ ще обяви програмата за третия кръг на ББЛ „А” група – Изток в началото на следващата седмица.

предишна статия„Ботев” (Нови пазар) загуби с 3:0 от „Черноломец 1919” (Попово)