дом Спорт „Енев-Дибич“ и „Чавдар“ (Дивдядово) продължават победната си серия

„Енев-Дибич“ и „Чавдар“ (Дивдядово) продължават победната си серия

0
„Енев-Дибич“ в по-тъмни екипи спечели с минимален резултат гостуването на „Локомотив“(Каспичан) в червени екипи. Снимка: Салим Салих

В събота се играха срещите от ХХV-тия предпоследен кръг от футболното първенство в Южна Регионална група Шумен. Лидерите „Енев-Дибич“ и „Чавдар“(Дивдядово), които вече си осигуриха участие на финалите за определяне първенците на Шуменска област, постигнаха минимални победи като гост. В Каспичан местният „Локомотив“ заигра мощно срещу лидера в групата, но явно само с желание не стига до крайния успех. Гостите още в първата част вкараха единственото попадение, което стигна за крайния им успех в мача.
В Шумен на ученическия стадион „Цоньо Василев“ „Волов“(Шумен) също загуби от гостите от кв.“ Дивдядово“. Двубоят беше на доста високо спортно-техническо ниво, като двата тима имаха един куп изгодни за гол ситуации пред двете врати. Дивдядовчани в края на първата част реализираха гол чрез Тодор Михайлов, който донесе нови три точки за отбора.
Нова победа на чужд терен постигна тима на „Герой“(Зайчино ореше). В Царев брод гостите спечелиха с гол реализиран още в първата част на двубоя. Победата прати „Герой“(Зайчино ореше) на 6-о място в класирането.
През седмицата трябва да се изиграе отложения мач между „Герой“(Зайчино ореше) и „Волов“(Шумен) и евентуална нова победа на Зайчино ореше може да ги прати едно място по-напред в крайното класиране.
„Велики Преслав“ спечели у дома мача с „Върбица“ с два гола реализирани през втората част на двубоя. В Звегор двата отбора „опашкари“ – „Заря 1962“(Звегор) и „Балкан“(Средня) не можаха да се победят и мача завършиха наравно 1:1.
В Трем срещата със Смядово не се игра. Гостите предварително са заявили, че няма да могат да участват, което ще им се отрази със служебна загуба. Ето и всички резултати и класирането в групата.