дом Спорт „Заря“ отстрани „Ботев“ в четвъртфинала

„Заря“ отстрани „Ботев“ в четвъртфинала

0

Футболистите на „Заря“ (Тодор Икономово) поднесоха изненадата в четвъртфиналната фаза от първенството в Областното първенство в Шумен побеждавайки с 3:2 силният тим на „Ботев“ (Нови пазар). Двубоят се игра в неделя на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен при облачно, но хубаво за месец май време. „Ботев“ (Нови пазар) като лидер на Централната областна група се считаше предварително, че лесно ще премине в следващата фаза от първенството с оглед на игрите в последните срещи. Тези прогнози обаче не се сбъднаха. Тимът на „Заря“ (Тодор Икономово) със сърцата си игра и голямо желание за победа я постигна по-категоричен начин. Футболистите от делиормана още в 10-та минута взеха голово предимство. Бързата им атака завърши с точното попадение на Халил Хюсеин. Десетина минути след това новопазарци изравниха резултата с попадението на Христо Димитров. Бързата и комбинативна игра на „Заря“ (Тодор Икономово) доведе до нов гол във вратата на „Ботев“ (Нови пазар). Негов автор стана отново Халил Хюсеин в 40-та минута. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
Втората част на мача отново започна много успешно за „Заря“ (Тодор Икономово). Десетина минути след началото Халил Хюсеин реализира хеттрик, като зарадва многобройните привърженици на отбора. Този развой на четвъртфинала вдигна на щурм футболистите от Нови пазар. Заредиха се атака след атака и самоотвержена игра на бранителите и вратаря на Тодор Икономово. Все пак в 70-та минута Тодор Стойчев успя да реализира за 2:3. В последните двадесетина минути двата отбора положиха големи усилия за промяна на резултата, но многото пропуски на нападателите и пред двете врати остави резултата непроменен. Така на полуфинала в края на седмицата отива тима на „Заря“ (Тодор Икономово) който ще премери сили с отбора на „Чавдар“ (Дивдядово). Кога и къде ще е двубоя ще стане ясно в следващите дни.