дом Спорт „Волов-Шумен 2007“ с равенство в двубоя в Аксаково

„Волов-Шумен 2007“ с равенство в двубоя в Аксаково

0
Снимка: Салим Салих/Алхив

Футболистите на „Волов-Шумен 2007“ спечелиха точка при гостуването си на новака„Аксаково“(Аксаково). Срещата от IV-тия кръг на Североизточна Трета лига се игра при доста ветровито, типично за началото на месец септември време. Шуменци започнаха много добре двубоя. Още в началото те взеха инициативата и осъществиха няколко опасни атаки към вратата на Георги Ненов. Домакините с напредването на времето възстановиха играта и те на свой ред се стремяха при първа възможност да атакуват вратата на Петър Петров. Еднотипните им атаки с подавания към Румен Николов обаче бързо биваха разгадани от защитата на шуменци, които не позволиха на опитният нападател да превземе вратата им. По добрата игра на „Волов-Шумен 2007“ през първата част беше възнаградена с гол в 30-та минута. Капитана Христо Станчев изведе Златин Боянов, който с плътен удар заби топката в противниковата врата – 0:1.
През втората част равностойната игра на двата отбора се запази до края на мача. В 68-та минута Димитър Василев нахлу мощно в наказателното поле на шуменци. Непозволена игра събори нападателя на „Аксаково“ в пеналта, а това даде повод на главният съдия Деян Павлов от Търговище да покаже бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Румен Николов, който с плътен удар не даде никакви шансове за шуменският вратар – 1:1. В оставащото до края на мача време нападателите на двата отбора пропуснаха изгодни за гол ситуации. Равенството и подялбата на точки като, че ли беше най правилният завършек на съботният двубой.
„Волов-Шумен 2007“ в следващият кръг на 14 септември 2024 г. (събота) от 17,00 часа приема у дома тима на „Рилци“ от едноименният квартал на град Добрич.
На 11 септември 2024 г. (сряда) от 17,00 часа са насрочени отложените срещи от II кръг. „Рилци“ приема у дома „Доростол“(Силистра), „Фратрия“ II (Бенковски) тима на „Черноломец“(Попово), „Септември 98“(Тервел) ще играе срещу лидера „Бенковски“(Исперих) и „Черноморец“(Балчик) ще приеме у дома „Аксаково“(Аксаково).
„Волов-Шумен 2007“ игра в следния състав: 12 Петър Петров (вратар), 19 Боян Димов, 5 Евгени Стоянов, 6 Симеон Савов, 8 Радослав Ковачев, 90 Дениз Кадир, 17 Цветан Илиев, 10 Христо Станчев (к), 32 Йордан Милков, 11 Златин Боянов, 7 Димитър Игнатовски.
Резерви: 1 Каан Тефиков, 3 Алекс Тодоров, 4 Александър Цонков, 2 Дилян Миков, 14 Кяшиф Фахрединов, 88 Хаджин Ли, 9 Иван Цонев, 20 Николай Борисов, 77 Валентино Николов.