дом Спорт „Волов-Шумен 2007“ премери сили в контрола със „Септември 98“

„Волов-Шумен 2007“ премери сили в контрола със „Септември 98“

0

Футболистите на новосформираният отбор на „Волов-Шумен 2007“ се представиха достойно при втората контрола, играна преди началото на Североизточна Трета лига с отбора на „Септември 98“ (Тервел). Двубоят се игра на стадион „Кан Тервел“ в добруджанския град и премина на високо спортно-технически ниво. Шуменци още в началото на контролата повече владееха топката, но получиха гол във вратата си още в 5-та минута. Поредна атака на „Септември 98“ завърши с подаване към Артур Аветисян, който от воле прати топката неспасяемо във вратата на Петър Петров. До края на полувремето двата отбора имаха доста положения за отбелязване на гол, но пропуските на нападателите оставиха резултата непроменен – 1:0.
Второто полувреме отново започна с по-добра игра на шуменци. Те отново владееха повече топката и нападаха противниковата врата. В 58-та минута от пряк свободен удар Димитър Игнатовски с топовен изстрел най-сетне превзе вратата на домакините – 1:1. Равенството на футболния терен се задържа до 80-та минута. При поредна атака от ляво на „Септември 98“последва подаване в наказателното поле на шуменци към голмайстора на отбора Владислав Мирчев който необезпокояван от никого от 3-4 метра вкара топката в мрежата за 2:1. Въпреки загубата, представянето на шуменския отбор беше много добро. Следващата контрола на „Волов-Шумен 2007“ е с другия новак в Североизточната Трета лига „Аксаково“ (Аксаково). Двубоят ще е на 27 юли на стадион „Панайот Волов“ в Шумен.

предишна статияТемата +: Намериха издирвания шуменец