дом Спорт Тимът на „Чавдар“ с голово шоу на стадион „Панайот Волов“

Тимът на „Чавдар“ с голово шоу на стадион „Панайот Волов“

0

Отборът на „Чавдар“ (Дивдядово) е първият финалист за сезон 2023/2024 от Областното първенство по футбол в Шумен, след разгромната победа с 8:0 над „Заря“ (Тодор Икономово).
Полуфиналната среща в събота се очакваше с голям интерес от привържениците на двата отбора с оглед на постигнатите победи в четвъртфиналните срещи.Началото на мача не предвещаваше такъв край. До 25-та минута играта на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен беше равностойна с лек превес на футболистите от „Дивдядово“, които в интерес на истината по-често атакуваха вратата на „Заря“. В 25-та минута бърза атака от дясно завърши с подаване към Георги Никифоров (Гонзо), който от 5–6 метра я прати във вратата на противника за 1:0. В 32-та минута от пряк свободен удар отново Георги Никифоров директно прати топката в мрежата на „Заря“ – 2:0. Този неочакван развой на резултата разстрои футболистите от село Тодор Икономово, които в следващите минути допуснаха груби грешки в защита. До края на първата част от двубоя „Чавдар“ осъществи няколко бързи атаки от дясно на нападението си осъществени главно чрез Сердар Хасанов. В 37-та минута негово подаване намери Симеон Димитров в малкото наказателно поле и за опитния голмайстор на отбора не остана нищо друго освен да я прати за трети път в мрежата на противниковият отбор. Минута преди края на първото полувреме отново Симеон Димитров надбяга защитата на „Заря“ и реализира за 4:0.
Второто полувреме отново премина под пълната диктовка на футболистите на „Чавдар“. В 48-та и 55-та минута Радостин Стефанов вкара два гола за 6:0. В 77-та минута Сердар Хасанов се възползва от бъркотията в наказателното поле на противниковият отбор и през куб играчи от рамката на наказателното поле прати топката в мрежата за 7:0. В 83-та минута Симеон Димитров с нов гол реализира хеттрик за крайното 8:0.
Изразителната победа праща тима на „Чавдар“ на финала другата седмица срещу победителя от двубоя между „Шумен 2007“ и „Мълния“ (Климент), който ще се играе в неделният ден в село Трем.