дом Спорт „Шумен 61“ и „Локомотив“ стигнаха до трети мач за хандбалната титла

„Шумен 61“ и „Локомотив“ стигнаха до трети мач за хандбалната титла

0
Снимка: ХК "Шумен 61"

Хандбалистите на „Шумен 61“ и „Локомотив“ (Горна Оряховица) ще излъчат тазгодишния шампион при мъжете в решителен трети мач.
Във втората среща от финалния плейоф в „Арена Бяла“ домакините от „Локомотив“ победиха настоящия шампион с 30:25 (16:14) и така изравниха резултата в плейофа.
Решителният трети двубой е в „Арена Шумен“.
Символичните гости играха добър хандбал само първите 5 минути, в които успяха да дръпнат с 5:2. С по два гола на Грозев и по един на Александър Димитров, Теодор Добрев и Бранимир Балчев. „Локо“ (ГО) изравни за първи път в средата на полувремето при 7:7 и оттук докрая на мача диктуваше всичко на игралното поле.
Шампионите постепенно започнаха да допускат все повече брак в атака, правеха непростими пропуски от чисти ситуации, а защитата им и вратарите се пропукаха тотално. На фона на показаното на игралното поле „Локо“ започна логично да увеличава аванса си и след 20:17 в 40-ата мин. срещата на практика се доигра, въпреки мощната подкрепа в залата от многобройна шуменска агитка.
„Още в първия мач от финалните плейофи казах, че играхме слабо в защита. Днес бяхме даже по-зле. Не можахме да се разгърнем и в нападение. Не показахме нашия стил на игра. Вратарите са ни много слабо звено. Дано са си извадили поука. Допуснахме страшно много грешки, брак в нападение. Първото полувреме бяхме пренавити, а през второто – изобщо не бяхме концентрирани. Чака ни много тежък мач в Шумен! И ако искаме да го вземем, трябва да вложим душа и сърце в Шумен“, коментира старши треньорът на шампионите Никола Карастоянов.