дом Култура Роза Боянова представя в Шумен книгата си „Литературни легенди и съвременни прочити“

Роза Боянова представя в Шумен книгата си „Литературни легенди и съвременни прочити“

0
ДЯЛ

Народно читалище „Добри Войников – 1856“ ще бъде домакин на представянето на новата книга на поетесата Роза Боянова „Литературни легенди и съвременни прочити“. Събитието ще се състои на 25 февруари (сряда) от 17.30 часа в зала „Сава Доброплодни“ на читалището.
В книгата са публикувани спомени за ярки представители на българската литература, превърнали се в легенди – Елисавета Багряна, Дора Габе, Иван Пейчев, Христо Фотев и др., отзиви за книги, които Роза Боянова е представяла, както и текстове, които разказват за работата й с деца и млади творци.
Роза Боянова е автор на книги с поезия и публицистика. Нейни стихотворения са превеждани на руски, македонски, френски, английски, хърватски, румънски и други езици. Член е на Съюза на българските писатели, на Международната литературна академия Orient- Occident – Букурещ и на Славянска литературна и артистична академия – Варна. Носител е на национални и международни литературни награди за поезия.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статияЗапочва регистрацията за участие в предсрочните избори
Следваща статияПожари и наводнения: Пламъци изпепелиха покрив на къща, отводняваха мазета

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!

Please enter your comment!
Please enter your name here