дом Други Резултати от 1:1 до 14:1 в Южна регионална група

Резултати от 1:1 до 14:1 в Южна регионална група

0
Отборите на "Звезда 2023" (бяло-сини екипи) и "Тошев" Снимка: Салим Салих

Срещите от VI-тия кръг от футболното първенство в Южна регионална група – Шумен се изиграха през изминалите почивни дни. Лидерът в групата „Тошев“ (Правенци) гостува на „Звезда“ (Студеница) и го победи с категоричен резултат 3:0. Отборът на домакините започна добре първенството. Постигна четири победи на чужд терен, но загуби две домакинства – срещу „Ботев“ (Каменяк) и сега срещу лидера „Тошев“ (Правенци). В събота въпреки облачното и хладно време двата отбора изиграха динамичен мач. Трите попадения за гостите реализира Мустафа Решат – един през първото полувреме, два през второто.
В друга съботна среща „Устрем“(Трем) и „Спортист“ (Троица) не можаха да се победят и си поделиха по една точка след крайното 1:1.
Неделните срещи бяха много резултатни. В село Близнаци местният едноименен тим беше безпощаден към гостите от „Устрем“ (Осмар), реализирайки 14 гола. Имената си на голмайстори записаха: Басри Билял (4), Мерт Мюнюр (3), Салим Ахмед (1), Мартин Петров (1), Мирослав Петров (1), Биргин Реджеб (2), Муса Али (1) и Аднян Аян (1).
В село Средня местният тим „Балкан“ също зарадва многобройните си привърженици, побеждавайки гостите от „Чернева звезда“ (Дренци) с 4:1. Головете реализираха: Едиз Назми (2), Съдкъ Ибрямов и Севгин Ибрямов за домакините и Шабан Шабан за гостите.
В село Звегор местните футболисти не можаха да победят новака в групата „Балкан“ (Друмево) завършвайки 1:1. Гостите от село Друмево поведоха в резултата още в първото полувреме с гола на Озан Осман. Отпущане в редиците на гостите позволи на „Заря“ (Звегор) да изравни в края на двубоя. В Кочово гостите от „Ботев“ (Каменяк) постигнаха четвърта победа от началото на първенството с голове реализирани през второто полувреме.

Кочово (Кочово) – Ботев (Каменяк) 0:3

1. Тошев (Правенци)                                       6    5   1   0   31:2    16
  2. Ботев (Каменяк)                                          6    4   1   1   16:7    13
  3. Близнаци 2022 (Близнаци)                          6    3   3   0   34:4    12
  4. Звезда 2023 (Студеница)                             6    4   0   2   17:11  12
  5. Заря 1962 (Звегор)                                      6    3   2   1   12:7    11
  6. Устрем (Трем)                                              5    3   1   1   14:5    10
  7. Балкан (Средня)                                          6    3   1   2    8:8     10
  8. Червена звезда 2022 (Дренци)                     5    2   0   3   19:11   6
  9. Спортист (Троица)                                       5    1   2   2    9:8      5
  10. Балкан (Друмево)                                      6    0   1   5    3:39    1
  11. Кочово (Кочово)                                        5    0   0   5    1:23    0
  12. Устрем (Осмар)                                          6    0   0   6    1:40    0