Днес преди обяд дъжд ще превалява все още в югоизточните райони. Вятърът ще се задържи от югозапад до умерен, а след обяд и вечерта на север от планините и в Източна България ще бъде и силен поривист от юг. Това съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Максималните температури в повечето места ще бъдат между 17° и 22°, за Шумен – около 21°.
Над планините облачността ще бъде значителна. Преди обяд на отделни места в Източните Родопи, Странджа и Сакар ще има превалявания от дъжд. Ще продължи да духа силен, по високите части – до бурен вятър от югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 15°, на 2000 метра – около 9°.
По Черноморието ще има променлива, по-често значителна облачност. Преди обяд на места, главно по южното крайбрежие, ще има превалявания от дъжд. Ще духа до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 15° и 21°. Температурата на морската вода е 6°-7°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, по северното крайбрежие – до 4 бала.
24shumen.com