Днес над по-голямата част от страната ще преобладава облачно време с по-съществени разкъсвания на облачността преди обяд над Североизточна България.
В сутрешните часове на отделни места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. В по-голямата част от страната вятърът временно ще стихне, само в източните райони ще е слаб и ще се ориентира от югоизток. Това сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Минималните температури ще бъдат между 6° и 11°, в Шумен около 7°.
В следобедните часове в Западна България ще започнат валежи от дъжд, в планините над 2000 метра – от сняг, а през нощта срещу събота валежите ще обхванат и централните райони от страната. Ще духа слаб, в Източна България – умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат предимно между 13° и 18°, в Шумен около 17°.
В планините облачността ще се увеличава и впълтнява. След обяд в масивите от Западна България ще започнат валежи от дъжд, над 2000 метра – от сняг. Ще духа умерен вятър от южната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 11°, на 2000 метра около 3°.
По Черноморието постепенно ще се заоблачи, най-късно над северното крайбрежие. В сутрешните часове на отделни места ще има мъгла или намалена видимост. Вятърът ще се ориентира от югоизток, ще е предимно умерен. Максималните температури ще бъдат между 16° и 19°. Температурата на морската вода е 17°-20°. Вълнението на морето ще е 3 бала.
24shumen.com