Криминалисти от полицейското управление в Шумен работят по установяване на извършителите на две кражби. Едната е от складово помещение на ул. ”Любен Каравелов” в града. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в Шумен.
Сигналът за нея е приет на 12 април. По данни на собственичката е извършена кражба на кафе машина, диспенсър за вода, и документи. Не е посочен времеви период, извършен е оглед, като е установено, че „апашът” е проникнал след като взломил входна алуминиева врата. Образувано е досъдебно производство.
180 евро на монети са откраднати от монетник на касов апарат в помещение, ползвано за закусвалня на ул. ”Индустриална” в Шумен. Минути преди полунощ на 11 април неизвестен проникнал в помещението, след като отворил ПВЦ прозорец с твърд предмет. Обектът се охранява от частна охранителна фирма. Извършен е оглед и е образувано досъдебно производство.
24shumen.com







