дом Спорт Навръх Деня на Шумен: Хандбалният шампион поведе в суперфинала за титлата

Навръх Деня на Шумен: Хандбалният шампион поведе в суперфинала за титлата

0
Снимка: ХК "Шумен 61"

Навръх Деня на Шумен представителният мъжки хандбален отбор на „Шумен 61“ поведе с 1:0 в суперфинала за титлата. В препълнената „Арена Шумен“ пред екзалтирана публика „Шумен 61“ победи „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 31:28 (19:14). Серията е до две победи от 3 мача. Втората среща е идната събота в „Арена Бяла“. За любителите на хандбала „Шумен 61“ ще осигури безплатен транспорт.
Преди първия съдийски сигнал и на полувремето клубът домакин раздаде традиционните атрактивни награди с томбола.
Срещата предложи интересен сблъсък, като в крайна сметка победата заслужено спечели по-класният отбор.
Теодор Добрев откри за домакините, крилото Александър Димитров дръпна за 2:1, а Грозев ефектно прехвърли вратаря на гостите за 3:2. „Локо“ (Горна Оряховица) само на двъ пъти фиксира на таблото равенство в резултата при 1:1 и 2:2. Оттук докрая домакините водеха с 2 – 3 гола, като на моменти разликата нарастваше с 5 – 6.
През първото полувреме домакините сътвориха хубави постепенни атаки, реализираха и бързи контри, като ефектни попадения забиха най-вече Александър Димитров, Теодор Добрев, Тансер Юсню и Вилиан Негованов. Миро Симеонов – Морския вкара две дузпи преди почивката. Бе безпогрешен и за още две през второто полувреме. Николай Николов също откри головата си сметка през първото полувреме. А със сирената за първата част Грозев оформи резултата на почивката – 19:14.
През втората част гостите от „Локо“ (Горна Оряховица) опитаха да се върнат в мача и на няколко пъти свалиха пасива си само до два гола – 25:23, 26:24, 27:25, 28:26 и 29:27.
В решителните моменти да помогне на отбора се включи и контузеният капитан Йордан Михайлов, а в най-напечените моменти, когато авансът на домакините бе едва два гола, решителни попадения забиха Бранимир Балчев, Стефан Евтимов, Тансер Юсню и Димитър Грозев.
Освен наградите с томболата, домакините се бяха постарали да има обстановка като в Шампионска лига. Двата отбора бяха официално представени, като всеки състезател излизаше придружен от момчетата на „Шумен 61“ и момичетата на „Шумен 98“.
Зрителите изслушаха химните на Република България и на Шумен.
„Направихме страхотно първо полувреме в нападение, но бяхме много слаби в защита! Вратарите също не играха добре. Не знам дали бяхме пренавити, или прекалено рано се успокоихме, тъй като на полувремето водехме с 5 гола“ , коментира треньорът на шуменци Никола Карастоянов.
Наставникът бе категоричен, че трябва да бъдат направени промени в нагласата и мобилизацията на отбора. И изтъкна, че в Бяла предстои много тежък мач.
„Радостно е, че успяхме да победим, но не съм доволен от концентрацията. Допуснахме твърде много грешки. Това не не ни подхожда в такъв важен мач! Цял сезон се мъчим да допускаме под 23 – 24 гола в мач, за да можем комфортно да побеждаваме. Днес наистина играхме слабо. И ако искаме отново да станем шампиони, трябва да променим облика си на игра“,
категоричен е Карастоянов.
Съставът на „Шумен 61“: Кисьов, Николов – 2, Т. Добрев – 4, Ал. Димитров – 6, Юсню – 2, Грозев – 4, Балчев – 4 (Стефанов , Негованов – 2 , Сали – 1, Симеонов – 4, Евтимов – 1, Михайлов, Т. Димитров – 1).

предишна статияЗапалиха огъня на XXXIII издание на фестивала „Друмеви театрални празници“