дом Спорт Много футбол в Каспичан за 60-годишнината на града

Много футбол в Каспичан за 60-годишнината на града

0
„Локомотив“ (Каспичан) и вторият тим на „Волов-Шумен 2007“ не успяха да се победят Снимка: Салим Салих

Четвъртият кръг от футболното първенство в област Шумен премина при променливо време. В събота времето беше идеално за мачове, но в неделя след обяд облачното, ветровито и дъждовно време постави на изпитание състезателите.
В централната регионална група вторият отбор на „Волов-Шумен 2007“ гостува на „Локомотив“ (Каспичан). След двубоя домакините бяха организирали футболен празник по случай 60 години от обявяването на Каспичан за град. За честванията бяха поканени футболисти–ветерани, взели участие в историческия мач на 1/16 финалите за Купата на България срещу ПФК “Славия“ (София). Това бе и причината на стадиона в Каспичан да има много любители на футбола, както и ръководството на общината – организатори на мероприятието. Мачът започна на доста високи обороти. „Локомотив“ и вторият отбор на „Волов-Шумен 2007“ в до сега играните двубои имаха по две победи, което им даваше импулси за пълен успех. Въпреки непрестанните атаки и към двете врати, гол падна в полза на гостите едва в 38-та минута, реализиран от капитана Беркан Айхан. Как стана попадението – бърза атака на гостите от дясно завърши с подаване към Беркан Айхан, който от близо 25 метра изненада вратаря на домакините – Марин Александров за 0:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
През второто полувреме играта на футболния терен отново беше доста жива и интересна. Двата отбора продължиха с нападателният си стил на игра, но с напредването на времето шуменци понамалиха ударната си мощ. Поприбраха се в собственото си игрално поле и разчитаха на контраатаки. За разлика от тях каспичанци по-често атакуваха вратата на Каан Тефиков, но защитниците и стража на „Волов-Шумен 2007“ бяха на висота и не даваха никакви шансове на нападателите на „Локомотив“. Ще се запомнят пропуските на Денчо Желев, Пламен Куртев, Добромир Димитров и Петър Гочев. В 85-та минута за нарушение в наказателното поле на гостите главният съдия на мача с доста плахо и неуверено ръководство отсъди неоспорима дузпа в полза на каспичанци. От бялата точка Добромир Димитров бе точен въпреки, че стражът на гостите предугади посоката на топката, но не успя да я изчисти извън игралното поле. Равенството в края на мача бе закономерно с оглед на играта на двата отбора и през двете полувремена.

След мача се проведе и демонстративният двубой между ветерани и настоящи състезатели на ФК “Локомотив“(Каспичан). Кметът на община Каспичан Златин Ценков връчи на всички изявени футболисти допринесли за успехите на футболният клуб купи, плакети и много подаръци. Тържеството завърши с кръшно българско хоро водено от кмета на община Каспичан.
В другите двубои от групата „Чавдар“ (Дивдядово) победи с 3:1 като гост тима на „Герой“ (Зайчино ореше). „Енев“ (Дибич) наниза цели 7 попадения във вратата на едноименният тим на Велики Преслав. Четири от головете реализира Тодор Миленов, останалите три вкара Кристиян Груев. В квартал „Макак“ местният тим „Младост“ загуби у дома с 2:1 от земляците „Ендже“ (Царев брод). Интересното в този мач е това, че победният гол за гостите реализира вратарят Никола Нейков. Двубоят между „Смядово“ и „Републиканец“ (Енево) беше отложен за по-късно по желание на отбора домакин.

Локомотив 2008 (Каспичан) – Волов Шумен 2007 II (Шумен) 1:1

1. Енев (Дибич)                                                        4    4   0   0   21:1    12
  2. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                 4    3   0   1   19:3     9
  3. Волов Шумен 2007 II (Шумен)                               4    2   1   1    6:10    7
  4. Локомотив 2008 (Каспичан)                                  4    2   1   1    5:2      7
  5. Републиканец (Енево)                                          2    2   0   0    2:0      6
  6. Велики Преслав (В. Преслав)                               4    1   0   3    7:21    3
  7. Смядово (Смядово)                                              3    1   0   2    6:8      3
  8. Герой (Зайчино ореше)                                        3    1   0   2    3:6      3
  9. Ендже (Царев брод)                                             4    1   0   3    3:14    3
  10. Младост 2024 (кв.Макак)                                    4    0   0   4    2:9      0