дом Спорт „Мълния“ победи „Енев“ в драматичен мач

„Мълния“ победи „Енев“ в драматичен мач

0

Отборът на „Мълния“ (Климент) победи с 3:1 „Енев“ (Дибич) в драматичен мач от четвъртфиналната фаза от първенството в областна група Шумен. Двубоят се игра на стадион „Марин Танушев“ в Дивдядово и беше наблюдаван от многобройна публика. Двата отбора са стари съперници в битките във финалната фаза от футболните първенства в област Шумен. Те не един и два пъти са се срещали на финалите, като ту единият тим е победител, ту другия. Тази година обаче промяна във финалната фаза и жребия им отреди да се срещнат още на четвъртфинала. Двубоят започна много вихрено с атаки към едната и другата врата. Двата отбора желаеха ранен гол за да успокоят играта на футболния терен. Това обаче се отдаде най-напред на „Мълния“ (Климент). В 11-та минута Фатих Фаик нахлу мощно в наказателното поле на „Енев“(Дибич), преодоля няколко защитници и прати топката в мрежата на Калин Младенов за 0:1. Близо 30 минути след това въпреки непрестанните атаки и към двете врати футболистите на „Енев“ (Дибич) и „Мълния“ (Климент) не намираха правилният път за реализация на нов гол. В 40-та минута от корнер Рашко Филев изненада вратаря Добромир Дочков пращайки топката директно в мрежата на пазената му врата – 1:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
Втората част на мача отново беше доста динамичен. Атака след атака осъществяваха футболистите и пред двете врати. Гол обаче и така не падаше. В 71-та минута при поредна атака на „Мълния“ (Климент) се получи разбъркване в наказателното поле на „Енев“ (Дибич). Там най-съобразителен се оказа капитана Айдън Салиев, който с плътен удар порази за втори път вратата на Калин Младенов – 1:2. Този негативен развой на резултата вдигна на щурм спортистите от село Дибич, които се стремяха поне да изравнят резултата за да се отиде евентуално до изпълнение на дузпи. В 86-та минута Фатих Фаик нахлу мощно в наказателното поле на „Енев“ (Дибич) и беше съборен. За нарушението главният съдия Тихомир Иванов – с добро ръководство на мача посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби потърпевшият футболист Фатих Фаик който с плътен удар реализира за 1:3. За повече вече нямаше време. В края на тази седмица „Мълния“ (Климент) в полуфинал ще премери сили с тима на „Шумен 2007“. Кога и къде ще е двубоят ще стане ясно в следващите дни.