дом Спорт „Мълния“ е вторият финалист в ОФГ-Шумен

„Мълния“ е вторият финалист в ОФГ-Шумен

0
Снимка: Салим Салих

Отборът на „Мълния“ (Климент) спечели с 2:0 полуфиналният двубой с „Шумен 2007“ (Шумен) игран в неделя на стадиона в село Трем. Мача ще се запомни с много добрата игра на двата тима подкрепена от многобройна публика и непредвидимият край след доста разнообразната игра на футболния терен. Полуфиналният двубой започна с доста високо темпо. Двата отбора често се озоваваха пред вратата на противника с многоходови атаки. Все пак шуменци бяха по-млади като състезатели и им личеше усилената подготовка за срещата през седмицата. С много движение и подавания по футболния терен те често се озоваваха пред вратата на Добромир Дочков но грешките в завършващата фаза и така не дадоха резултат. За разлика от тях футболистите на „Мълния“ (Климент) като, че ли чакаха своето време за да постигнат пълният успех в двубоя. Така след равностойна игра в първата част двата отбора се прибраха на почивката без отбелязани голове.
Второто полувреме също започна в доста високо темпо. Атака след атака и пред двете врати видяха многобройните привърженици на двата отбора. За „Мълния“ (Климент) пропуски направиха капитана Айдън Салиев, Емран Закир и Санер Насъф. „Шумен 2007“ също имаше доста изгодни за гол ситуации – пропуснати от Алекси Симов, Найден Георгиев, Ха Джин и Светослав Вичев. В 62-та минута бърза контраатака на „Мълния“ (Климент) завърши с подаване към Сонер Насъф, който от рамката на наказателното поле прати топката в мрежата на „Шумен 2007“ – 0:1. Този развой на резултата вдигна на щурм младите шуменци. Ще се запомнят далечният шут на Алекси Симов затруднил изключително много вратаря Добромир Дочков, непрестанните атаки на Найден Георгиев но все безрезултатни. В 86-та минута поредна атака на „Мълния“ (Климент) започната от близнаците Мартин и Мирослав Петрови продължи с подаване към капитана Айдън Салиев и Емран Закир. Последва разбирателство в защитата на „Шумен 2007“ което позволи на Сонер Насъф да открадне топката и нахлуе в наказателното им поле. За опитният голмайстор не остана нищо друго освен да забие топката за втори път в мрежата на „Шумен 2007“. В оставащите няколко минути мача се доигра и съвсем заслужено „Мълния“ (Климент) спечели право да играе в края на седмицата финал с отбора на „Чавдар“ (Дивдядово) за определяне на първенеца в ОФГ-Шумен. Преди това обаче ще има мач за 3 – 4 място между „Шумен 2007“ (Шумен) и „Заря“ (Тодор Икономово).