дом Общество Кметът: Пътищата в Шумен и общината са напълно проходими

Кметът: Пътищата в Шумен и общината са напълно проходими

0
ДЯЛ
Снимка: 24shumen.com/Състоянието на улица "Отец Паисий" в момента

Ришкият проход е изчистен до асфалт, в язовир „Тича“ влиза двоен приток на вода, което за Шумен е много важно. За Задушница в събота разчистваме подстъпите към Гробищните паркове.

От 8 години не сме имали толкова ниски температури, към 7:00 ч. днес е минус 13 градуса, а снегът е около 40 см. Въпреки това пътищата в града и към селата са проходими с усилията на почистващата фирма и общинските предприятия. Благодаря на служителите, защото от 3 денонощия са „на крак“ и работят на максимални усилия. Раздаваме топъл обяд и чай за хората на терен. Днес насочваме усилията към опесъчаване, тротоари, спирки, ясли и градини.
Това каза в сутрешния блок на БНТ кметът на община Шумен проф. Христо Христов, който беше извикал представители на Оперативната група в кабинета си в 6.30 часа тази сутрин.
Той посочи, че в двата дни, в които училищата няма да работят – днес и петък – усилията се насочват към разчистване на подстъпите към ясли, градини, социални заведения, спирки и тротоари. За пешеходните зони ще се насочат също усилия, както и за тротоарите, каза кметът.
Нямаме селища без ток и вода, отстранени са повредите. Имаме заледявания по улиците поради ниските температури и в момента машините са насочени да опесъчават и към обработка със сол и луга. Осигурени са трасетата да се превозят хората на хемодиализа от селата, в които живеят, добави кметът.
Нямаме нови бедстващи хора, освен тримата, които преди няколко дни бяха настанени в Кризисния център, отговори той на въпрос на водещите, като допълни, че няма нови сигнали за нуждаещи се от помощ.
За съботния ден, който е Задушница, съм разпоредил да започне почистване на подстъпите и паркингите към гробищните паркове, подчерта проф. Христов.
В язовир Тича в момента влиза двоен приток, което за Шумен е изключително добра новина, посочи той и каза, че лично е проверил състоянието на Ришкия проход, който още снощи е бил изчистен „до асфалт“.
Днес в 8.30 ч. е заседанието на Оперативната група, след което пресцентърът ще информира за актуалното състояние.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статияПрекъсвания и смущения на електрозахранването
Следваща статия56 снегопочистващи машини са на терен в община Шумен

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!

Please enter your comment!
Please enter your name here