дом Спорт „Енев“ и „Чавдар“ не успяха да се победят

„Енев“ и „Чавдар“ не успяха да се победят

0
Снимка: Салим Салих

Поредният VI-ти кръг от футболното първенство в Централна регионална група „Шумен“ противопостави двата най-силни отбори в групата – „Енев“ (Дибич) и „Чавдар“ (Дивдядово). В последните години двубоите между тези два отбора, независимо къде се играе мачът винаги е с непредвидим край. Това е така защото в тези два отбора от години боеспособни момчета поддържат високото ниво на регионалния футбол. Не случайно тези два отбора от години все са финалисти в края на първенството за определяне на шампиона в област Шумен. Студеното и облачно време през съботният ден не попречи на футболистите да покажат умения на отлично подготвеният за срещата терен. Още в първите минути стана ясно, че двата отбора ще заложат на нападателният си стил на игра. Заредиха се атака след атака и пред двете врати. В началото превес имаха футболистите на „Енев“ (Дибич), но с напредването на времето и гостите показаха футболно майсторство, като започнаха повече да задължат топката в тяхно владение. „Енев“ (Дибич) в нападение разчиташе на Тодор Миленов, Кристиян Грудев, Михаил Неделчев и Тасин Исмет. Гостите от Дивдядово също нападаха чрез Симеон Димитров, Сердар Хасанов, Асен Гайдарджиев и Межнун Наим. В 31-та минута бърза контраатака на домакините завърши с центриране в наказателното поле на „Чавдар“ (Дивдядово). Вратарят Стилиян Колев се опита да изчисти топката но неможа и врахлитащият Кристиян Грудев с глава я прати в опразнената вече врата – 1:0. До края на първото полувреме нападателите на двата отбора направиха по 2 – 3 пропуска пред противниковата врата, като най-съществени бяха тези пропуски на Тодор Миленов от състава на домакините.
През второто полувреме бързата и непокорна игра се запази до края на двубоя. „Енев“ (Дибич) все пак имаше голово предимство и играеше така, че да го запази до края. Докато гостите от Дивдядово бързаха да нападат и се опитваха да превземат вратата на Калин Младенов. В тези минути ще се запомнят двата пропуска на Тодор Миленов след като надбяга защитата на „Чавдар“ (Дивдядово) и се озова очи в очи със стража на гостите Стилиян Колев, но и при двата случая центрираната топка не намери очертанията на вратата. В 70-та минута неумела намеса на вратаря на домакините Калин Младенов – не изчисти правилно топката с крак, стана причина тя да бъде овладяна от Симеон Димитров, който майсторски я прати в опразнената вече врата – 1:1. В оставащото до края на мача време двата отбора положиха много усилия за промяна на резултата в своя полза, но пропуските на нападателите и пред двете врати оставиха резултата непроменен – 1:1. Подялбата на точки остави двата отбора на върха в класирането, като „Енев“ (Дибич) е с точка повече.
В останалите двубои от кръга „Смядово“ (Смядово) изненада домакините от „Герой“ (Зайчино ореше) с победата като гост на негостоприемния терен в село Зайчино ореше. Домакините са повели в резултата, дори са удвоили головото си предимство, но мобилизация в редиците на гостите е довело до изравняване и обръщане на резултата в полза на гостуващият тим с 4:2. В кв. Макак двата отбора новаци в групата показаха доста зрелищна игра. Гостите от село Енево с головете на Радослав Петров и Петър Петров през второто полувреме се поздравиха с поредна победа на чужд терен в края на мача. В Каспичан местният тим „Локомотив 2008“ получи гол още в първата минута след отсъдена дузпа в полза на едноименният тим на старопрестолната столица Велики Преслав. Головото предимство на гостите се запази до края на първото полувреме. Мобилизация в редиците на домакините през второто полувреме се стигна до изравняване на резултата, а в края и обръщане на мача в полза на „Локомотив 2008“(Каспичан) – 2:1.
Последната среща от кръга е в неделя от 13,00 часа на стадион „Панайот Волов“ – Шумен между вторият тим на „Волов-Шумен 2007“ и „Ендже“(Царев брод).
Ето всички резултати и временното класиране в групата.