дом Спорт „Ботев“ превзе върха в Централна областна група „Шумен“

„Ботев“ превзе върха в Централна областна група „Шумен“

0

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) победиха с 4:2 като гост „Чавдар“ (Дивдядово) досегашен лидер на Централна областна група „Шумен“. Двубоят от последният ХVIII кръг се очакваше с голям интерес от любителите на футболната игра. Затова и обновеният стадион „Марин Танушев“ в кв. „Дивдядово“ беше пълен до край. Още в началото на двубоя се разбра, че гостите не са дошли да отбият номера в последният кръг. С много движение по футболния терен те приеха в собственото си игрално поле действията, като при първа възможност контраатакуваха главно чрез Митко Митков (Бомбата), капитана Димитър Димитров и Тодор Юлиянов. Така при поредна атака на гостите се стигна до спечелен корнер след изпълнението на който падна и първия гол в мача. В 8-та минута неумела намеса на Васил Маринов – вратаря на „Чавдар“(Дивдядово) позволи на Тодор Юлиянов с глава да прати топката в мрежата – 0:1. Този негативен за домакините резултат ги вдигна на щурм, но еднотипните им атаки главно чрез Радостин Стефанов, Сердар Хасанов и Симеон Димитров биваха бързо парирани от защитниците на „Ботев“(Нови пазар) водени от президента на футболния клуб Йордан Миленов. Все пак в 32-та минута Симеон Димитров проби защитата и възстанови равенството забивайки топката в мрежата на Живко Вълчев. До края на първата част нов гол не падна и двата отбора се прибраха на почивката с по един гол актив.
Второто полувреме „Чавдар“ (Дивдядово) бяха по активни. Радостин Стефанов от ляво, Сердар Хасанов от дясно често и Симеон Димитров през центъра често застрашаваха стража на новопазарци. В 64-та минута Симеон Димитров беше изведен от коридор в наказателното поле на гостите и за опитният голмайстор не остана нищо друго освен да забие топката за втори път във вратата им – 2:1. Този развой на мача поуспокои състезателите на „Чавдар“(Дивдядово), които сметнаха, че вече са спечелили двубоя. Десетина минути след като обърнаха мача в своя полза допуснаха изравняване. След центриране от ъглов удар Христо Александров с глава прати топката в мрежата на домакините – 2:2. Три минути след това Митко Митков (Бомбата) от пряк свободен удар прати топката в наказателното поле на домакините. Там най-съобразителен се оказа Дани Георгиев, който също с глава обърна мача в полза на гостите от Нови пазар. В 85-та минута Христо Александров сложи край на спора на футболния терен с втория си гол в мача за 2:4. За друго вече нямаше време. Гостите съвсем закономерно спечелиха двубоя, а това ги направи лидери в Централна областна група „Шумен“. По непотвърдена информация „Ботев“(Нови пазар) ще кандидатства за участие в Трета лига – Североизточна аматьорска група за следващия сезон 2024/2025.
В останалите двубои от кръга „Енев“ (Дибич) завърши първенството в групата с минимална победа като гост на „Локомотив“(Каспичан) с гола на Милен Ивалинов в 85-та минута от пряк свободен удар. В битка за четвъртото място в групата „Шумен 2007“ победи категорично с 6:1 конкурента си „Смядово“. Гостите от Смядово поведоха с ранен гол резултата. В 30-та мин. „Шумен 2007“ изравни с гола на Радостин Минчев. 38-та мин. Светльо Вичев обърна мача в полза на шуменци. Минута преди края на първото полувреме Найден Георгиев направи резултата 3:1.
Второто полувреме също започна много успешно за шуменци. В 50-та мин. Найден Георгиев покачи на 4:1. До края на мача нови два гола на Светьо Вичев и Алекси Семов оформиха крайното 6:1. В интерес на истината шуменци можеха да отбележат още голове във вратата на гостите от Смядово през втората част на двубоя. На два пъти гредата помогна на стража на гостите. Победата прати тима на „Шумен 2007“ във финалната фаза от първенството. Мача на „Волов“ (Шумен) с „Ендже“ (Царев брод) беше отложен за неделя, поради липса на футболен терен където да се играе в съботния ден. Мача е между последния и предпоследния в класирането, така че крайният резултат е без значение за класирането в групата.
В понеделник ще се изтегли жребия за финалните двубои.

9. Ендже (Царев брод) 15 0 0 15 5:71 0

предишна статияКметът награди победителите в Математическия турнир „Академик Кирил Попов“