дом Спорт „Ботев“ победи „Устрем“ в контрола

„Ботев“ победи „Устрем“ в контрола

0
"Ботев" - Нови пазар Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Ботев“ (Нови пазар) победиха с класически резултат 3:0 гостите от „Устрем“ (Дончево) в приятелска среща, играна на градския стадион в Нови пазар. Контролата е втора по ред преди началото на първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група в средата на месец август.
Двубоят ще се запомни с пълното надмощие на новопазарци и в двете части на контролата. Гостите от Дончево и те имаха своите възможности за гол, но бяха пропилени от нападателите им. В 30-та минута Димитър Димитров откри резултата в полза на новопазарци. До края нападателите на двата отбора направиха по два-три съществени пропуска и оставиха резултата непроменен – 1:0.
В началото на второто полувреме новопазарци реализираха нов гол. Христо Александров с глава покачи резултата на 2:0. В края на мача отново Димитър Димитров с рейд от центъра преодоля няколко футболисти на противниковият отбор и заби топката в мрежата за 3:0.
„Ползотворна контрола преди началото на първенството“, казаха след мача треньорите на двата футболни клуба. Следващата контрола на „Ботев“ е на 27 юли (събота) срещу тима на „Светкавица“ (Търговище).