дом Спорт „Ботев“ от Каменяк настигна лидера от „Тошев“

„Ботев“ от Каменяк настигна лидера от „Тошев“

0
Снимка: Айхан Нурхан

В неделя се изиграха всички срещи от IV-тия кръг от футболното първенство в южна регионална група Шумен. Три от двубоите бяха в по-ранен час, когато времето все още беше по-благоприятно за игра. Другите три бяха по-късен час когато времето се влоши и постави на изпитание спортистите. Въпреки повратностите на природата всички двубои завършиха при нормални условия за игра. Изненадата в кръга дойде в село Средня където местните футболисти на „Балкан“ не преклониха глава на лидера „Тошев“ (Правенци) и не допуснаха гол във вратата си. Бориха се мъжки от първата до последната минута на мача. В интерес на истината гостите имаха една дузина положения за отбелязване на гол, но това и така не стана след поредните пропуски на нападателите им. В село Близнаци местният едноименен тим реализира шест попадения във вратата на гостите от село Друмево. Имената си на голмайстори записаха – Биргин Реджеб, Мерт Мюнюр, Басри Билял (Чечи) -3 и Радостин Стефанов. В село Звегор местните футболисти постигнаха втора поредна победа – този път над тима на село Кочово. Трите гола в мача паднаха през второто полувреме. В село Венец където играе домакинските си мачове тима на „Червена звезда“ (Дренци) не пропусна да победи новаците в групата „Устрем“ (Осмар) Резултатът 7:0 красноречиво показва съотношението на силите на футболния терен. Интересното тук е, че шест от головете са реализирани през второто полувреме. В село Студеница младите футболисти на „Звезда“ също изненадаха иначе силно представящия се тим на „Спортист“ (Троица) побеждавайки ги с категоричното 3:1.Головете за домакините реализираха Джеват Джеватов, Емре Синанов, Йозджан Сезгинов. В село Трем гостите от „Ботев“ (Каменяк) изненадаха домакините със сърцатата си игра за победа. Първото полувреме завърши без отбелязани голове, въпреки многото положения и пред двете врати. В началото на второто полувреме Айхан Нурхан простреля от дълече вратата на домакините за 0:1. В края на мача отново Айхан Нурхан направи победата на гостите неоспорима. Победата на „Ботев“ (Каменяк) ги прати на второ място в класирането – с равни точки с лидера „Тошев“ (Правенци)

Ето всички резултати и класирането в групата.