дом Спорт „Ботев“ (Нови пазар) с категорична победа на старта на новия футболен сезон

„Ботев“ (Нови пазар) с категорична победа на старта на новия футболен сезон

0
На снимката: Тимът на "Ботев" Снимка: Салим Салих/ Архивна

Отборът на „Ботев“ (Нови пазар) започна с класическа победа 3:0 като гост на „Светкавица“ (Търговище). Двубоят се игра на стадион „Димитър Бурков“ в Търговище и бе от първия кръг от първенството на Североизточна Трета лига. Новопазарци започнаха уверено и взеха инициативата още от първите минути. В 21-та минута централният нападател Янаки Смирнов беше точен от отсъдената дузпа – 0:1. До края на първото полувреме гостите от Нови пазар можеха да увеличат преднината си, но пропуски на нападателите оставиха головото предимство непроменено.
Втората част отново премина под диктовката на новопазарци.В 60-та минута Дмитро Жимчук открадна топката от защитата на търговищенци и с плътен удар удвои преднината на гостите. Само шест минути след това Митко Митков също записа името си сред голмайсторите за „Ботев“. След това мачът се доигра като и пред двете врати имаше доста положения за нови попадения, пропуснати от нападателите. Победата дава самочувствие на футболистите от „Ботев“, които във втория кръг ще домакинстват на „Черно море“ II (Варна). Мачът по програма е на 25 август (неделя) от 18.00 часа.
„Ботев“ игра в следния състав:
12 Симеон Симеонов, 18 Аян Ирфан, 14 Банко Банков, 4 Александър Трендафилов, 25 Димитър Й. Димитров, 5 Христо Димитров, 13 Николай Пантев, 6 Александър Йовчев, 20 Никола Илиев, 7 Дмитро Жимчук, 9 Янаки Смирнов.
Резерви: 17 Йордан Миленов, 11 Митко Митков, 2 Валентин Кючуктепе, 23 Радослав Митков, 15 Мерт Вадет, 10 Димитър Хр. Димитров, 21 Христо Александров.
Треньор: Михаил Венков.

предишна статияС гол в последната минута шуменският тим загуби срещата със „Септември“