дом Други „Ботев“ (Каменяк) завърши първенството с изразителна победа

„Ботев“ (Каменяк) завърши първенството с изразителна победа

0

Последният кръг от футболното първенство в Южна областна група „Шумен“ беше доста резултатен. Първенците на групата са ясни няколко кръга преди края, но отборите продължиха устрема си до край. В село Каменяк местният тим „Ботев“ постигна най-изразителен резултат в срещата с едноименният тим на село Кочово. Герой на мача се превърна младата надежда на отбора Аньо Анев с реализираните три попадения във вратата на Христо Бойчев. Надмощието на домакините започна още с началото на двубоя. В 15-та минута Аньо Анев финтира няколко защитници на „Кочово“ и заби топката в мрежата. В 28-та минута отново Аньо Анев беше изведен в наказателното поле на гостите и нов гол – 2:0. Пет минути след това Синан Юсуф от далечно разстояние изненада стража на село Кочово за 3:0. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. Второто полувреме премина отново под пълната диктовка на домакините. В 55-та минута Шорай Хасанов покачи на 4:0. Пет минути след това Аньо Анев реализира хеттрик в мача след като преодоля няколко защитници на гостите. В 62-та минута бърза атака на домакините завърши с разбъркване в наказателното поле на „Кочово“. Там най-съобразителен се оказа Росен Стефанов който само подложи крак за 6:0. До края на мача нови два гола на Хамза Руфи и Иван Калинов оформиха крайното 8:0. Изразителната победа беше отпразнувана от ФК“Ботев“(Каменяк) с богата трапеза за края на това футболно първенство.
В село Звегор лидерът на групата „Близнаци 2022“ постигна нова победа с 4:0 с головете на Ерхан Мехмедов през първата част и Мерт Мехмед, Емре Кенан и Кенан Хасан през втората. Другият финалист в групата „Тошев“ (Правенци) без проблеми победи с 3:1 гостите от село Трем. След срещата Юсеин Мехмед кмет на село Правенци даде курбан в знак на признателност за доброто представяне на отбора и спечелване на право за участие на финалите.
В село Студеница местният тим „Звезда“ също победи гостите от Велики Преслав. Първото полувреме завърши с по един гол в двете врати. За домакините гола реализира Емирхан Ехлиман. През второто полувреме домакините поведоха до 4:1 с головете на Емирхан Ехлиман, Мустафа Ирфан и Джеват Джеват. В края на мача две дузпи отсъдени в полза на гостите – реализирани оформиха крайното 4:3.
„Червена звезда“(Дренци) взе гостуването на „Балкан“(Средня) с 4:2. Първото полувреме беше равностойно 1:1, но през второто гостите се разиграха и реализираха нови три гола във вратата на домакините.
В село Зайчино ореше битката за третото място в крайното класиране с тима на „Спортист“(Троица) не излъчи победител. Домакините запазиха головото си предимство до 85-та минута, когато гостите изравниха – 1:1.
Днес след обяд ще се тегли жребия за финалните двубои в ОС на БФС-Шумен.

Звезда 2023 (Студеница) – Велики Преслав (В.Преслав) 4:3

1. Близнаци 2022 (Близнаци)                                           22 18 3 1 66:16 57
2. Тошев (Правенци)                                                        22 17 2 3 80:18 53
3. Герой (Зайчино ореше)                                                22 14 2 6 46:25 44
4. Спортист (Троица)                                                       22 13 5 4 40:14 44
5. Ботев (Каменяк)                                                          22 12 4 6 76:29 40
6. Червена звезда 2022 (Дренци)                                     22 11 3 8 55:37 36
7. Устрем (Трем)                                                              22 8 7 7 36:33 31
8. Кочово (Кочово)                                                          22 6 6 10 26:50 24
9. Звезда 2023 (Студеница)                                             22 5 4 13 33:79 19
10. Заря 1962 (Звегор)                                                    22 3 4 15 16:60 13
11. Балкан (Средня)                                                        22 2 1 19 22:71 7