дом Спорт Хандбалният „Шумен 61” с убедителна победа над „Осъм” в Ловеч

Хандбалният „Шумен 61” с убедителна победа над „Осъм” в Ловеч

0
ДЯЛ
Снимка: ХК "Шумен 61"

Хандбалистите на „Шумен 61” записаха победа като гости на „Осъм” в Ловеч. Мачът трябваше да се играе в „Арена Шумен”, но домакинствата бяха разменени. Срещата от четвъртия кръг в мъжката елитна група завърши при резултат 36:27 (12:12) и това бе трета победа за вицешампионите, водени от треньорския тандем Никола Карастоянов/Костадин Семерджиев.
Шуменци решиха двубоя през втората част, като до почивката мачът бе равностоен. Постепенната атака на „Осъм” в сравнително бавно темпо увлече и шуменци, но нападенията на ловчанлии по-често завършваха успешно. На няколко пъти на светлинното табло бе изписан равен резултат. До почивката за „Шумен 61” се разписаха Евтимов, Савов, Грозев, Каников, Сали, а за 12:12 гол заби Пенков.
Второто полувреме символичните домакини заздравиха защитата, потръгна много и играта на крилата Грозев и Евтимов. Двамата бяха много ефективни в завършващата фаза на атаката и с попадения още на Жечев, Сали и Миро Симеонов от дузпа авансът на „Шумен 61” постепенно нарастна. Две спасявания на 7-метрови удари направи вратарят Емилиян Стефанов. През втората част темпото на игра бе значително по-високо.
Съставът на „Шумен 61” – Стефанов – 1, Жечев – 2, Сали – 6, Савов – 2, Евтимов – 7, Каников – 1, Грозев – 11 (Хасанов, Негованов, Мехмедов, Ал. Димитров, Пламенов – 1, Пенков – 3, Сименов – 2).
„Първото полувреме демонстрирахме най-слабата ни черта, заради която загубихме и в Добрич – играхме много припряно, изтървахме от шестия метър, допуснахме несигурни действия, технически грешки от плахост и от неопитност. Играхме със страх и неувереност. Второто полувреме тръгнахме пет минути така. Явно всичко, което казахме на момчетата заедно с моя колега Костадин Семерджиев на почивката, даде резултат. А именно, че трябва да се успокоят и нещата ще тръгнат в наша полза. Понеже сме очевидно по-бързият и по-можещият отбор. Най-после успяха да се успокоят, да повярват във възможностите си и буквално за 20 мин. мачът стана 10 гола за нас”, коментира треньорът на шуменци Никола Карастоянов. И допълни: Имаме още много какво да искаме от защитата, но като скорост не сме чак толкова далеч от нивото, което очаквам. Днес особено през второто полувреме се получиха мното добри, бързи атаки. Разширени контри, с много правилно вземане на решения, което ми дава лъч надежда, че може би сме на прав път и ще можем да играем толкова бързо, колкото искаме. Много съм доволен от последните 25 минути на мача. За съжаление срещу водещите отбори не можем да си позволим 35 мин. летаргия и плаха игра. Срещу „Осъм” днес за 15 – 20 минути дръпнахме с 10 гола, просто летяхме, когато се успокоихме и видяхме, че можем. Стефан Емтгимов направи уникален мач. В момента е в страхотна форма.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статия„Circus Maestro“ за децата в Шумен
Следваща статия„Ботев“ (Нови пазар) загуби гостуването си на „Олимпик“ във Варна

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!

Please enter your comment!
Please enter your name here