Загуба от Испания с 0:3. Грузия също ни сложи тройка, а Илиан Илиев вече не е треньор на националния отбор по футбол.
Който и да поеме т.нар. „лъвове“, ще получим същото. Дори селекционерите да се сменят през месец-два.
Причината е проста и е ясна дори на децата. И тя е на терена. Разполагаме с посредствени футболисти. Водещите ни отбори купуват чужденци на килограм, школите са зарязани и не бълват таланти. Български играчи се продават на средняци зад граница.
Няма! Просто няма!
Някои футболисти стават „звезди“ след една шепа гел на косата и 150 татуировки по епилираните тела.
Да твърдиш, че имаш футбол, е като да казваш, че развиваш земеделие, а на пазара пълно с египетски лук. Шопска салата с турски домати, македонски краставици, гръцко сирене и лук от Египет.
Един отдавна бивш български футболист бе отговорил преди години на въпрос на журналист „защо не се раздава за националния така, както в клубния си тим“ с „Абе, моето патенце, ти знаеш ли колко ми плащат там?!“.
Самуил КРУМОВ
24shumen.com