дом Други Не купувайте! Фалшива фейсбук страница продава менте карти за градския транспорт

Не купувайте! Фалшива фейсбук страница продава менте карти за градския транспорт

0
ДЯЛ

Община Шумен информира гражданите, че в ИЗМАМНА страница във Фейсбук се разпространява НЕВЯРНА информация за карти за градския транспорт в Шумен на цена от 3,81 лв.
Страницата се казва „Обществен транспорт в Шумен“ и е ПОДВЕЖДАЩА. Хората да НЕ следват линка и да НЕ купуват „карти“ през страницата!
Проведен е разговор с „Шумен – Пътнически автотранспорт“ ООД. Подаденият телефон в измамната страница е наистина на дружеството, но оттам отрекоха да се продава подобна „карта“.
ИЗМАМНАТА страница подвежда хората, че предлага „безплатен обществен транспорт за жителите на Шумен!“, което не съответства на истината, цели да въведе в заблуда потребителите и те да правят плащания. В страницата се твърди, че се продава карта за 6 месеца на цената на 3,81 лв., която осигурявала „безплатни пътувания в продължение на 6 месеца“ за „всички видове транспорт в Шумен и околностите му“, но това е ФАЛШИВА НОВИНА.
В публикациите са показани фотоси с кмета на Шумен и заместник-кмета, на фона на сини автобуси, но това са автобусите в гр. Русе от работна среща на 22 март 2024 г. на кметовете от Североизтока. Тези сини автобуси от снимкаите във ФАЛШИВАТА СТРАНИЦА нямат нищо общо с автобусите на градския транспорт в Шумен. В страницата са поместени и снимки на автобуси с шуменски регистрационни табели, за да се аргументира визуално заблудата. Фалшиви профили с женски имена в коментарите уверяват, че картата „е полезна“, като показват снимки на превозния документ, който реално не съществува и снимките се използват за въвеждане в измама на потребителите.
Община Шумен призовава гражданите ДА НЕ ВЛИЗАТ В СТРАНИЦАТА И ДА НЕ СЛЕДВАТ ПОСОЧЕНИЯ ЛИНК, тъй като става дума за измама.
Наличието на страницата е установено на 13 август малко след 10:30 ч., когато все още има 3 харесвания и 5 последователи, но те се увеличават.
Община Шумен незабавно докладва страницата и информира за ИЗМАМНОТО СЪДЪРЖАНИЕ органите на МВР.
24shumen.com

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статияМладеж видя ареста отвътре след грубо посегателство над възрастен мъж
Следваща статияПовече шефове ще има „Кабиюк“

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!

Please enter your comment!
Please enter your name here