Факелно шествие премина тази вечер по централната пешеходна зона на Шумен. То бе в памет на 149 години от гибелта на Панайот Волов и избухването на Априлското въстание. Колоната тръгна от къщата музей на революционера, премина по централната пешеходна зона и спря на площад „Оборище“ пред паметника на Волов. В шествието участваха членове на Националното дружество „Традиция“ – клон Шумен, ученици от едноименното училище, кметът на проф. Христо Христов, председателят на Общинския съвет Ася Аспарухова, зам.-кметовете Даниела Русева и Десислава Петрова, граждани.
Милена Георгиева – уредник на щъщата музей „Панайот Волов“ произнесе слово. Тя припомни за живота и делото на революционера.
След него пред паметника на Волов бяха поднесени венци и цветя, а паметта на бележития шуменец бе почетена с минута мълчание.
Венец бе положен и пред паметника на Волов на централната пешеходна зона.
Организатори на шествието бяха Националното дружество „Традиция“ – клон Шумен и Община Шумен.
24shumen.com