дом Спорт „Мълния“ превзе върха в Северната регионална група

„Мълния“ превзе върха в Северната регионална група

0

През уикенда се изиграха футболните двубои от VI-ти кръг от първенството в Северна регионална група Шумен. В него досегашният лидер „Ракета“ (Тъкач) почиваше, а това даде повод на следващите отбори да атакуват върха в групата.
В съботната среща „Ясен 2007“ (Ясенково) се препъна у дома. Въпреки, че водеше в резултата с 1:0 в края на първата част, местните футболисти се поотпуснаха и дадоха повод на гостите да изравнят и обърнат мача в своя полза с 1:3.
„Мълния“ (Климент) гостува на „Победа“ (Пристое) и се завърна у дома с пълен актив. Победата 6:1 е красноречиво доказателство за съотношението на силите на футболния терен. Три от головете за гостите реализира Фатих Фаик, два – Сонер Сали и един – капитанът Айдън Салиев. Домакините вкараха гола на честа още в първото полувреме, но за повече нямаха сили. Победата прати тима на „Мълния“ на върха в групата.
„Зенит“ (Черноглавци) също постигна изразителна победа с 5:0 над друг претендент за по-челно класиране „Устрем“ (Пет могили). Три от головете бяха реализирани през първото полувреме, останалите два гола паднаха във второто полувреме.
Първа победа в първенството постигна тима на село Борци. Срещу гостите от „Космос“ (Браничево) местните футболисти се мобилизираха и ги надиграха с категоричното 6:1. Радостното за тима от село Борци е фактът, че всички футболисти са млади местни момчета от селото, играещи за честта на селото.

ШУМЕН СЕВЕРНА РФГ – VI КРЪГ
Ясен 2007 (Ясенково) – Заря 2022 (Тодор Икономово) 1:3
Победа 2016 (Пристое) – Мълния (Климент) 1:6
Борци (Борци) – Космос (Браничево) 6:1
Зенит (Черноглавци) – Устрем 2020 (Пет могили) 5:0
Ракета 2023 (Тъкач) почива

1. Мълния (Климент)                                       5    4   0   1   22:3    12
  2. Ракета 2023 (Тъкач)                                    5    4   0   1   10:7    12
  3. Устрем 2020 (Пет могили)                            6    3   1   2    8:11   10
  4. Зенит (Черноглавци)                                   5    3   0   2   21:8     9
  5. Заря 2022 (Тодор Икономово)                      6    3   0   3   10:7     9
  6. Борци (Борци)                                             4    1   1   2   11:14   4
  7. Победа 2016 (Пристое)                                5    1   1   3    4:14    4
  8. Ясен 2007 (Ясенково)                                  3    1   0   2    3:6      3
  9. Космос (Браничево)                                     5    0   1   4    3:22    1

предишна статияПетковден е: Правят се курбани, сборове и служби за здраве и плодородие