дом Спорт „Ботев“ от Каменяк изгуби на свой терен от „Заря“

„Ботев“ от Каменяк изгуби на свой терен от „Заря“

0

Футболистите на „Ботев“ (Каменяк) започнаха много успешно новото първенство в Южна регионална група Шумен. В досега играните двубои отборът нямаше загубен мач, но това се получи в неделя и то у дома над коравият тим на „Заря“ (Звегор). В среща от V-тия кръг „Ботев“ (Каменяк) капитулира у дома на гостите от село Звегор и то с резултат 4:1. Началото на двубоя не предвещаваше такъв край. Първоначалният натиск на домакините продължи до средата на първото полувреме. Пропуските на Алекс Русев, Росен Стефанов и Хамза Руфи, изведени не един и два пъти очи в очи с вратаря на гостите Бюлент Рахим се отразиха на крайният резултат. За разлика от тях гостите от село Звегор още в 20-та минута поведоха в резултата с точното попадение на Тамер Басриев. Пет-шест минути след това Осман Велиев надбяга защитата на домакините и удвои преднината на гостите. В 36-та минута Росен Стефанов зарадва многобройните привърженици от село Каменяк с гола реализиран след разбъркване в наказателното поле на „Заря“ (Звегор) – 1:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. Второто полувреме премина отново при равностойна игра. Домакините по-често атакуваха противниковата врата, но несериозната игра на нападателите за пореден път си каза думата на футболния терен. Хамза Руфи и Росен Стефанов се надпреварваха като, че ли кой по-вече ще пропусне пред вратата на Бюлент Рахим. Така се стигна до 78-та мин., когато след центриране в наказателното поле на домакините Тамер Басриев с глава прати топката в мрежата за 1:3. Минути преди последният съдийски сигнал вратаря на домакините Исмаил Насуф след като беше вече хванал топката, ядосан на своите съотборници ритна топката в собствената си врата – 1:4. В края на мача двата отбора се поздравиха и си пожелаха успехи в следващите двубои. В останалите срещи от кръга лидера „Тошев“ (Правенци) победи „Червена звезда“ (Дренци) с 5:1, като головете за домакините бяха реализирани през второто полувреме от Алпер Хамдиев, Мустафа Решат (2) и Зафер Кадир (2). В Кочово домакините вкараха гол на гостите от село Средня в първото полувреме. През второто обаче се огънаха и допуснаха два гола във вратата си реализирани от Илкай Исмаилов и Ахмед Хамди, които се оказаха победни за гостите. Победа на чужд терен с 5:1 постигнаха „Устрем“ (Трем) над новака „Балкан“ (Друмево). Тимът от село Студеница също победи като гост тима на село Осмар с голове реализирани през второто полувреме от Кристиян Красимиров, Йозджан Сезгинов (2) и Емре Синанов. „Спортист“ (Троица) и едноименният тим на село Близнаци не можаха да се победят и мача завърши 1:1

Ето всички резултати в кръга и класирането в групата.