дом Спорт „Волов-Шумен 2007“ с втора загуба на собствен терен

„Волов-Шумен 2007“ с втора загуба на собствен терен

0

Футболистите на „Волов-Шумен 2007“ загубиха с 2:0 у дома двубоя с „Черноломец 1919“ (Попово) в поредният VIII-ми кръг от първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Това беше втора загуба у дома, като първата бе в първия кръг срещу лидера в групата „Септември 98“ (Тервел). Гостите от Попово през последните години винаги играят успешно при гостуванията си в Шумен. Така беше и сега. Шуменци бяха по-дейни през целия двубой, повече владееха топката, осъществиха много атаки към вратата на Цветелин Енчев, но все безрезултатни. За разлика от тях гостите разчитаха на контраатаки и това им донесе пълният успех. В 6-та минута поповчани напреднаха от дясно в наказателното поле на домакините. Неумело отиграване на топката от страна на Дениз Кадир я прати в собствената си врата – 0:1. Последва масиран натиск на шуменци с участието на Димитър Игнатовски, Златин Боянов, Цветан Илиев, Христо Станчев и Радослав Ковачев, но пак безрезултатни. Гостите от Попово напред разчитаха на Дани Братоев, който в 30-та минута беше спрян с нарушение в наказателното поле на шуменци. Главният съдия Кристиян Тодоров от Варна без да се поколебае посочи бялата точка за дузпа, реализирана точно от капитана Беадир Беадиров – 0:2. В края на първото полувреме Дениз Кадир със задна ножица шутира топката с топовен удар, но стражът на гостите със сетни усилия я улови и не позволи тя да навести мрежата в пазената му врата.
Второто полувреме премина отново под диктовката на шуменци, които непрестанно атакуваха вратата на Цветелин Енчев. Въпреки игровото надмощие пропуските на Димитър Игнатовски, Цветан Илиев, Христо Станчев, Златин Боянов и влезлият като резерва Йордан Милков (Чакала) оставиха резултата непроменен – 0:2. Загубата у дома прати шуменци на девето място в класирането преди утрешната последна среща от кръга Следващата седмица „Волов-Шумен 2007“ гостува на „Светкавица“ (Търговище). Двубоят по програма е на 12 октомври 2024 г. (събота) от 16,00 часа на стадион „Димитър Бурков“.
„Волов-Шумен 2007“ игра в следният състав: 1 Тодор Тодоров, 10 Боян Димов, 25 Евгени Стоянов, 6 Симеон Савов, 10 Христо Станчев (к), 8 Радослав Ковачев, 17 Цветан Илиев, 7 Димитър Игнатовски, 11 Златин Боянов, 90 Дениз Кадир, 18 Хасан Хасанов.
Резерви: 12 Петър Петров, 3 Алекс Тодоров, 32 Йордан Милков, 9 Иван Цонев, 14 Кяшиф Фахрединов, 77 Валентино Николов, 2 Дилян Миков