дом Спорт „Ботев“ с втора победа в първенството

„Ботев“ с втора победа в първенството

0
Снимка: Салим Салих

Отборът на „Ботев“ (Нови пазар) постигна втора изразителна победа с 4:1 над едноименният тим на Кубрат. Двубоят от VII кръг на Североизточна Трета лига се игра на градския стадион „Христо Ботев“ в Нови пазар при облачно и ветровито време. В края на мача притъмня, заваля обилен дъжд, което затрудни футболистите и длъжностните лица. Категоричната победа на новопазарци е втора от началото на първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска футболна група. Началото на мача бе равностоен с няколко опасни влизания и към двете врати. В 33-та минута Аян Ирфан от над 25 метри шутира силно като топката прехвърли стража на гостите Николай Николаев и се озова в мрежата за 1:0. Гостите от Кубрат не очакваха такъв развой на резултата и се опитаха чрез контраатаки да го променят. Няколко бързи атаки които осъществиха не дадоха резултат след сигурната игра на защитата на домакините и вратаря Симеон Симеонов. Началото на второто полувреме беше успешно за гостите от Кубрат. Още с първата атака към вратата на Симеон Симеонов те възстановиха равенството след бърза атака от ляво и точно подаване към Габриел Илиев, който само подложи крак на топката към вече опразнената врата на домакините. Това вдигна самочувствието им и те продължиха да атакуват вратата на новопазарци. Младите състезатели на гостите обаче не можаха да материализират няколко от изгодните за гол ситуации. В 56-та минута Николай Пантев изпълни прецизно пряк свободен удар за 2:1. Петнадесет минути след това Христо Александров се пребори мъжки в наказателното поле на гостите и от близко разстояние заби топката за трети път във вратата им. В 85-та минута главният съдия Георги Новачев от Добрич отсъди дузпа в полза на „Ботев“ (Нови пазар). Живко Дончев от гостите оправи неприлични реплики към рефера за което получи директен червен картон. Влезлият като резерва Митко Митков изпълни от бялата точка, но стража на гостите Николай Николаев изби топката в наказателното си поле. Притичалият Дмитро Жимчук с плътен удар прати топката за четвърти път в мрежата на гостите. Това бе и краят на мача завършил при мрачно и дъждовно време. В следващият VIII кръг „Ботев“ (Нови пазар) гостува на силният тим на „Септември 98“ (Тервел). Двубоят по програма е на 5 октомври (събота) от 16,00 часа на стадион „Кан Тервел“ в добруджанският град.

Ботев“(Нови пазар) игра в следният състав: 12 Симеон Симеонов, 18 Аян Ирфан, 24 Даниел Костадинов, 3 Даниел Георгиев, 4 Александър Трендафилов, 5 Христо Димитров, 13 Николай Пантев, 6 Александър Йовмев, 7 Дмитро Жимчук, 10 Димитър Димитров (к), 9 Христо Александров

Резерви: 1 Йордан Вълканов, 17 Йордан Миленов, 11 Митко Митков, 25 Светослав Павлов, 20 Никола Илиев, 14 Банко Банков, 23 Ростислав Миков, 15 Мерт Вадет