дом Спорт „Волов-Шумен 2007“ открадна точка от „Устрем“

„Волов-Шумен 2007“ открадна точка от „Устрем“

0

Футболистите на „Волов-Шумен 2007“ спечелиха точка, след като завършиха 2:2 при гостуването на „Устрем“ (Дончево). Двубоят се игра на изкуственият терен на стадион „Дружба“ в Добрич и бе от поредният VII-ми кръг от първенството в Североизточна Трета лига. Символичните домакини започнаха мача вихрено. Още в 10-та минута те успяха да превземат вратата на Тодор Тодоров за 1:0 след точното попадение на Калоян Кръстев. Няколко минути, след това за нарушение в наказателното поле на домакините срещу Димитър Игнатовски главният съдия Калоян Кирилов от Варна посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби потърпевшият Димитър Игнатовски, който с плътен удар възстанови равенството на футболния терен. Този резултат се запази до края на първото полувреме, въпреки пропуските на нападателите и пред двете врати.Второто полувреме започна с по-добра игра на шуменци. Влезлият като резерва Йордан Милков (Чакала) вкара за 1:2. Този негативен развой на резултата вдигна на щурм футболистите от добруджанското село Дончево. Заредиха се атака след атака, но шуменци не се предаваха, при първа възможност контраатакуваха вратата на Георги Марков. Пет минути преди края обаче Пламен Шестаков реализира за 2:2. Подялбата на точки прати тима на „Волов-Шумен 2007“ на 6 място в класирането преди утрешните двубои от кръга. Другата седмица шуменци приемат на стадион „Панайот Волов“ силният отбор на „Черноломец 1919“ (Попово). Двубоят по програма е на 5 октомври (събота) от 16,00 часа.

Волов-Шумен 2007“ игра в следния състав: 1 Тодор Тодоров, 2 Дилян Миков, 19 Боян Димов, 5 Евгени Стоянов, 6 Симеон Савов, 90 Дениз Кадир, 17 Цветан Илиев, 10 Христо Станчев (к), 7 Димитър Игнатовски, 11 Златин Боянов, 8 Радослав Ковачев

Резерви: 12 Петър Петров, 3 Алекс Тодоров, 77 Валентино Николов, 9 Иван Цонев, 32 Йордан Милков, 88 Хаджин Ли, 20 Хасан Хасанов.