дом Спорт „Ботев“ загуби от втория тим на „Фратрия“

„Ботев“ загуби от втория тим на „Фратрия“

0
Снимка: ФК "Фратрия" (Бенковски)

Отборът на „Ботев“ (Нови пазар) загуби с 3:0 гостуването на втория тим на СФК “Фратрия“ (Бенковски). Двубоят се игра на стадиона в Старо Оряхово и бе от поредният VI-ти кръг от първенството на Североизточна Трета лига. За домакините победата беше първа от началото в Трета лига. Голямото им желание за пълен успех беше материализирано още в 10-та минута най – напред от Андрей Лисак. Головото предимство на „Фратрия“ II се запази до края на първото полувреме, въпреки тоталният натиск на новопазарци. Пропуските на нападателите на „Ботев“(Нови пазар) пред вратата на Александър Калоянов бяха много, но трябва да се отбележи и това, че защитата и стража на домакините в тези минути бяха на висота и недопуснаха коженото кълбо да навести вратата им.

Второто полувреме в по-голямата си чест беше равностоен. Отбелязването на втория гол от Денислав Хасанов в 65-та минута като, че ли реши изхода от двубоя. Третото попадение във вратата на новопазарци падна в 83-та минута реализиран от капитана Никола Тотев със задна ножица.

Йордан Миленов – президент на ФК “Ботев“ (Нови пазар) каза след мача: „Заслужена победа на домакините с оглед играта. Имаха превес в играта, ние имахме наистина много контузии, наказани и отсъстващи. Съдийството на Момчил Маринов от Разград беше много слабо, първото полувреме имаме 4 жълти картона и това уби агресията в играта ни. В 75 минута при резултат 2:0 не се дава 100 процентова дузпа за нас, която може да промени мача“

Ботев“(Нови пазар) игра в следния състав: 12 Симеон Симеонов, 4 Александър Трендафилов, 14 Банко Банков, 18 Аян Ирфан, 24 Даниел Костадинов, 6 Александър Йовчев, 20 Никола Илиев, 2 Олексий Мажинский, 10 Димитър Димитров (к), 9 Янаки Смирнов, 17 Йордан Миленов

Резерви: 11 Митко Митков, 3 Христо Александров, 23 Ростислав Миков