дом Пътища 1 373 глоби с фиш са наложени за пътни нарушения в района...

1 373 глоби с фиш са наложени за пътни нарушения в района на учебни заведения в областта

0
ДЯЛ
Снимка: ОДМВР-Шумен/Архив

1 789 са взетите мерки спрямо нарушители на Закона за движение по пътищата е районите на детски градини и училище от началото на септември до края на октомври на територията на ОДМВР-Шумен в хода на акцията на полицията „Децата тръгват на училище! Да ги пазим на пътя!“.
Наложени са 1 373 глоби с фиш, съставени са 416 акта за установени административни нарушения, издадени са 53 заповеди на налагане на принудителни административни мерки. 15 са установените нарушения по Кодекса за застраховането. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в Шумен.
Проведени са 26 срещи с директори на училища, 13 с директори на детски градини, пет са проведените срещи с кметове на населени места. До момента са изнесени 16 беседи в детските градини по безопасност на движението, 59 беседи с ученици в начален етап, 21 с ученици в прогимназиален и 21 с ученици в гимназиален етап на образованието. Пред родители са изнесени три беседи по време на организирани родителски срещи.
18 са санкционираните пешеходци в хода на проведената операция за контрол на 30 и 31 октомври.
За Времето от 20 до 31 октомври в хода на операция за контрол над водачите за управление след употреба на алкохол и наркотични вещества са извършени 709 проверки. Установени са 12 водачи седнали зад волана след употреба на алкохол и двама след употреба на наркотични вещества и техни аналози.

ДЯЛ

Съдържанието на 24shumen.com и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права. Всички статии, репортажи, интервюта и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са собственост на 24shumen.com, освен, ако изрично е посочено друго. Допуска се публикуване на текстови материали само след писмено съгласие на 24shumen.com, посочване на източника и добавяне на линк към 24shumen.com. Използването на графични и видео материали, публикувани в 24shumen.com е строго забранено. Нарушителите ще бъдат санкционирани с цялата строгост на закона. 24shumen.com не носи отговорност за съдържанието на коментарите под публикациите. Администраторите на сайта запазват правото да ограничават или блокират публикуването им. Призоваваме ви за толерантност и спазване на добрия тон.

предишна статияПърва копка на разширението на „Холидей парк“ в Шумен

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!

Please enter your comment!
Please enter your name here